Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaz vagy hamis az az ßllítás,...

Igaz vagy hamis az az ßllítás, hogy a fehçrjeszintçzis folyamatában minden RNS információt szolgßltat?

Figyelt kérdés

2013. márc. 2. 15:29
 1/6 hollófernyiges ***** válasza:
tRNS. riboszomális RNS.
2013. márc. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezek szolgáltatnak információt? Vagy az rRNS csak a mitokondrium felépítésében vesz részt, de nem ad információt a folyamathoz, mint mondjuk a tRNS meg az mRNS?
2013. márc. 3. 10:30
 3/6 Tomcsó ***** válasza:

Hu ezt még nagyon nézd át :D

a mitokondriumba nem megy be sejtes RNS.

Az állítás hamis. Nagyon sok féle RNS képződik a sejtben és fehérje szintézisnél is.

Nagy vonalakban:

mRNS- Az információt szolgáltatja, a DNS ről íródik át

tRNS- Az aktivált aminosavakat szállítja a riboszómákhoz

rRNS- A riboszómákat alkotják a RER-en (Redős endoplazmatikusa retikulum)

2013. márc. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jé, tényleg, már megint összekevertem... Én ntm tudom, miért, de a riboszómát meg a mitokondriumot mindig összekeverem. :S

De valami még mindig nem tiszta. Miért csak az mRNS szolgáltat információt? A fehérjeszintézisben a másik oldalt a tRNS pakolja oda. Vagy az azért nem lényeg, mert az mRNS tervrajza alapján dolgozik?

2013. márc. 3. 13:23
 5/6 Tomcsó ***** válasza:

Képzeld el így:

A DNS a könyvtár. Az rRNS a gyár. Az mRNS tervrajz. A tRNS a melós aki pakolja az aminosavakat egymás után.

Nincs átfedés, nincs keveredés.

2013. márc. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már minden világos.:) Remélem a dogában is menni fog...
2013. márc. 4. 06:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!