Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki tud segíteni a fizika...

Valaki tud segíteni a fizika kiselőadáshoz?

Figyelt kérdés

a fény sebessége 300 000 km/s(c),viszont az üvegben a fény sebessége 0,6-a az eredeti c sebességnek.de viszont ha az üvegből kilép a fény,ugyanúgy 300 000 km/s-al halad tovább.ez e jelenség mivel magyarázható?

(ha egy labdát egy szőnyegről a csempére guritunk,majd a csempéről át egy másik szőnyegre,akkor a sebessége nem nő meg a másik szőnyegen,vagyis a fény az üvegből kilépve honnan kap ismét energiát,hogy c sebességgel folytassa tovább útját?)



2013. márc. 11. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Ha jól tudom a foton nem tömeggel rendelkező részecske, ő maga az "energia".
2013. márc. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A részecskékre nem ugyanazok a fizikai törvények érvények,mint egy testre.

A labda egy test.A te esetedben ennek van gyorsulása,hat rá a közeg,súrlódik a szőnyegen és a csempén,...

A foton pedig egy részecske,aminek hullámtulajdonságai vannak.Teljesen más a fizikája,nem lehet egy lapon emlegetni a labdával.

Ha a fény érdekel,inkább a kvantumfizikával kéne kezdeni valamit,mert semmi köze a labdához.

2013. márc. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ezt a 2 példát hozták fel fizikaórán,csak leírtam,hogy a tanár mihez hasonlította a feladatot.engem az érdekelne az üvegből kilépve miért ugyanúgy 300 000 km/s a fény sebessége,már nagyjábol értem,hogy a fotonok csak lelassulnak,és energiájukat nem vesztik stb,de egy pontosabb magyarázatot elfogadnák :D
2013. márc. 11. 21:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell ezt túlbonyolítani, nem olyan rejtélyes a dolog.


A foton az üvegben is fénysebességgel halad az egyes molekulák közt. A lassulást az okozza, hogy a molekulák elnyelik a fotont, aztán újra kibocsátják, de nem azonnal, hanem némi késéssel. Így összességében olyan, mintha lassabban menne.


Tehát a tanár példájával szemben a helyzetet inkább egy olyan modell írja le, mintha egy kézilabdacsapat tagjai sorba állnának, és a a labdát sorban dobnák egymásnak.

2013. márc. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítségedet :D így már értem :D
2013. márc. 11. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!