Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az érdekelne, hogy azt hallott...

Az érdekelne, hogy azt hallottam lehet venni, vagy elnevezni csillagokat. Mennyibe kerül, vagy ez hogy működik?

Figyelt kérdés

#csillag #tudomány #csillagászat #évforduló ajándék
2013. márc. 13. 19:33
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
56%

"csajok elolvadnak az ilyentől :D"


Már amelyik. Ezért írtam, hogy ízlések és pofonok. :D

Gondolom, az egyértelmű, hogy pl. én nem értékelném annyira.

Mondjuk, a másfél hektó kannás vörösbort sem...

A barátnőknek való mutogatás meg aztán végleg távol áll tőlem; de valószínűleg a kisebbséghez tartozom ezen a téren is. :S


A kérdezői komment apropóján: szerintem mi is alapíthatnánk ennyi erővel egy céget itt néhányan, és hasonló vállalkozásba kezdhetnénk. A konkurrenciát letörendő nálunk lehetne csillagokat "örökbe fogadni" is, mint ahogy a Fővárosi Állat- és Növénykert állatait is lehet; és erről készítenénk tanúsítványt is fotóval, pecséttel, szóval fullosan. :D

Egy egész csillagkép örökbe fogadása esetén természetesen kedvezményt adnánk.

Aztán esetleg bérbe is adhatnánk őket, meg a Napot és a Holdat is...

Na, jó, leálltam. :DDD

2013. márc. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
87%
Berta, engem is vegyetek be! Ilyen állatságokat én is ki tudok ám találni :D
2013. márc. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Hát igen,végülis tök jó biznisznek tűnik :D De ha megnézitek a magyar elnevezéseket,láthatjátok mennyi hülye van:D Kucuka,Akció,Maci 30...na,hát vannak ám csillagnevek:DD
2013. márc. 13. 22:28
 14/28 anonim ***** válasza:
75%

Naaa, már... Hát így nem bírom abbahagyni: soha életemben nem gondoltam volna, hogy Sir Butcherrel valaha is üzlettársak leszünk. :D

Hajrá, halljuk azokat az ötleteket. :)


Kérdező, te meg ne aggódj, majd mi kitalálunk sokkal jobb neveket. Több csoport lesz: elegáns, külföldi, becézős, dilis stb., és lehet két nevet is adni, mint ahogyan sok embernek is két utóneve van. Aztán lehet különböző címeket, rangokat is mellébiggyeszteni, pl. nemesi címeket régi és új formában (úgymint például Milkyway Márkinő vagy Galaktikus Gróf Gönczölhegyi Gemini). Az árakat természetesen ezek függvényében alakítjuk ki. :D

2013. márc. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Azt hiszem,élhetek ezzel a kifejezéssel: Határ a csillagos ég :DDDD
2013. márc. 13. 22:56
 16/28 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ne álljunk meg a csillagoknál! Adjunk el komplett naprendszereket is! Természetesen az sokba kerül, így a szegényebb vásárlók vehetnek maguknak adott csillag körül keringő bolygókat. (a nem ismert bolygók száma jelenleg tippeléses alapon kerül kitalálásra)


Így lehetne csinálni "proli" csillagrendszereket, több száz bolygóval, a kispénzű, bolygóvágyó embereknek, és lehetnének nemesi csillagrendszerek, minden luxust nyújtó bolygókkal a gazdagabbaknak.


Sőt, igazán különleges galaxis akciókat rendezhetnénk, miszerint "Százmillió ötven áráért" vagyis ötven csillag áráért vehetsz egy komplex galaxist, ami csak a tied! Kihagyhatatlan ajánlat :)

2013. márc. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Wadmalac ***** válasza:
88%

A Holdat már az utolsó tenyérnyi foltig kiárusították. Annak kicsit több értelme volt, jónéhány ember most erősen szorít, hogy az első holdbázist az ő darabkájára tervezzék, aztán a NASA vagy Space One vagy mittomén majd fizet neki.

Ha a kínaiak érnek oda, azok szerintem elég nagy ívben tojni fognak a telekviszonyokra. :)

2013. márc. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
66%

Úgy látom, alakul az üzlet, alakul. :D

Még egy kis brainstorming, aztán jöhetnek a szervezési feladatok: cégalapítás, üzleti terv, munkaszervezés, reklámkampány, termékgyártás stb.

Kellene egy jó kis logo is, meg egy jelmondat (vagy hogy hívják). Pl. "A csillagokat is lehozzuk Önnek az égről."

A logisztikai feladatok egy részét vállalom, no meg az írásos anyagok korrektúrázását. :D


Komolyra fordítva a szót: nem lennék képes ilyen h.lyeségekre szerintem. Nem szeretem átverni az embereket. Okay, sokan nem annak tartják; de én igen, és a döntéseimet a saját mércém szerint szoktam meghozni. De azért sok sikert nektek. :)

2013. márc. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Wadmalac ***** válasza:
100%
Én azért a Hold innenső oldalán 1-2 méretesebb kráterbelsőt felvásárolnék. Unokáknak jól jöhet majd. :)
2013. márc. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha kici kee ócsó ,ha sok akkór tudom adni mé ócsóbba. Neked meszámitom kici pénzér.
2013. márc. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!