Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezünk egyáltalán? Mikor...

Létezünk egyáltalán? Mikor álmodunk és mikor vagyunk ébren? Nem lehet, hogy ez az egész csak valaki képzeletében "él"?

Figyelt kérdés
2013. márc. 16. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudtad?Az egész világ egy lepke álmában van!
2013. márc. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát ez hatalmas csalódás, nekem azt mondták, hogy egy hangyáéban........
2013. márc. 16. 13:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt a hangya mondja. Az előbbit meg a lepke.

Az benne a szép, aki azt gondolja, hogy álmodjuk, nem akar (mert úgy gondolja nem is lehet) cselekedni. Így aztán, aki úgy gondolja, hogy nem álmodik, hanem valóságosan cselekszik, nyugodtan veheti palira az álmodót, az legfeljebb rosszabbat álmodik, de vissza nem üt.

2013. márc. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Marci024 ***** válasza:
Nem lehet. Szerinted Te csak egy valaki, vagy valami által képzelt valami vagy? Véleményed szerint azoknak az embereknek akik megjelennek az álmodban van saját tudatuk a te képzeletedben? Felejtős. Nem gondolkoztam még el soha ezen a dolgon, mert eszembe sem jutott ez a gondolat. Nem is tudom hogy jutott eszedbe. Verd is ki a fejedből ezt, mert feleslegesen agyalsz rajta. Tudod miért? Mert baromság!
2013. márc. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Létezünk is, meg nem is. Világunk jelenleg kettős princípiumra van feszítve.

Mindegyik létezésünk álomszintű és mindegyik létezésünkkel (=világunkkal) állandó kölcsönhatásban vagyunk:

teremtjük környezetünket és a környezetünk viszontteremt minket.


Jelenleg még álomszerű létben vagyunk, de valamennyire már ébredezünk.

2013. okt. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!