Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol van az univerzum határa?...

Hol van az univerzum határa? Van egyáltalán határa? És ha van, hogy néz az ki? (És még egy-két kérdés az űrrel kapcsolatban)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Igazából ez a dolog próbára teszi az ember felfogóképességét. Mindig is érdekelt a kérdés: Van határa az univerzumnak? És ha igen, mi az? Milyen az? Van ott egy "fal"? És a fal túloldalán mi van? Vagy valóban van olyan, hogy "végtelen"? Felfogható ez egyáltalán szerintetek emberi ésszel?

És mit gondoltok,létezhet élet rajtunk kívül? Lehet, hogy 5millió fényévvel arrébb "valaki" most pont ezen gondolkozik?

Nektek nincs ilyen témában olyan érzésetek, hogy 'annyira nem tudunk semmit erről az egészről,amiben élünk'?

Nagyon érdekelne, nektek mi erről a véleményetek?!


2013. márc. 17. 21:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Bocsi Vree-- Ezt hoztad fel példának--"gumilepedő"), a gravitáció úgy torzítja a teret, mint a lepedőbe besüppedő golyó, és a közeli tárgyak úgy zuhannak bele a gravitációs mezőbe, mint a golyó körül keletkező süppedésbe belecsúszó a lepedőn lévő többi tárgy."


ez csak annyiban igaz, hogy a közepére helyezett központi tömeg, megváltoztatta a két dimenzió egyenes síkját meredekre-- az hogy a kisebb tárgy, vagy labda lefelé fog a középre gurulni azt inkább a földi kísérlet eredménye a Föld vonzása okozta nem pedig a nagyobb középre helyezett tárgy. Ismerem én is ezt a kísérletet amit előszeretettel bemutatnak a fizikusok-- de ez még nem bizonyíték, csupán csak a földi vonzerőre.


De ahogy a Földünknek úgy minden "működő" égitestnek van gravitációs, Energia kisugárzása ami inkább hasonlítható egy vízbe dobott kő keltette hullámokra, amelyek kifelé mindig nagyobbodó, mint a gumilepedő példára.


minden energia amely keletkezik, kisugárzik az önmagához kanyarodik vissza (saját farkába harap) ilyenek a Napunk gravitációs hullámai amelynek fogságában táncol minden bolygó a naprendszerben, és egy azon irányban, mert a gravitációs hullámok alkotta pozitív töltések arra rohannak- kivételt képez egyetlen bolygó, (nem emlékszem a nevére) amely valamiért ellenkező irányba futkározik... lehet hogy ott a hullám ellenkező irányra váltott?


Ugyan igy vannak a Földünknek is gravitációs hullámai amely a legerősebb az egyenlítőtől lefelé és fölfelé meghatározott távolságban-- ezért labilis a Hold mozgása le és fel ezen távolságon belül, miközben körülöttünk futkos. De a Holdnak nincs gravitációja csak elektrosztatikus vonzása van. Tehát téves az a megállapitása a tudósoknak hogy az ár-apályt a Hold gravitációja okozza-- nem! hanem a röpítő-húzó erő, amit maga a Föld okoz. ez van hatással a víztömegre, mivel adott helyen leárnyékolja (!) a földből kisugárzó belső gravitációs erőt.


VAn, Volt egy képességem, nem gyakorolom már 20 éve! kilépni voltam képes a testemből a lelkemmel! ( a lélek nem misztikum hanem a testből felszabaduló energia hálózat emberforma rajzolata. Soha sehol nem állhattam meg, mert a pillanat tört része alatt, sok emelet mélységben kötöttem ki. Tehát gyorsan állandóan ropognom kellett. Egyszer az óceán vizének tetején álltam, meg sem mozdultam, és még se süllyedtem el, sőt erővel kellett fordulnom és a mélységbe alá mennem! Vagy is ezért van ár-apály, mert az a nagy tömegű víz leárnyékolja a gravitációs energiát!

2013. márc. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Egyéként Sötét anyagnak/enrgiának hivják...
2014. szept. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Vree ***** válasza:

Fú de régen írtam ezt o_o


Érdekes hogy milyen gyakran felteszik ezt kérdésnek :D

legutóbb pl.

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__61..

2014. szept. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!