Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tesla tekercs áramtermelés...

Tesla tekercs áramtermelés (többi lent)?

Figyelt kérdés

Egy weboldalt találtam, ami magyarázatot nyújt arra, hogyan tud a Tesla tekercs ingyen áramot termelni. Én ezt nem hiszem el, de mivel nincs lehetőségem kipróbálni, a segítségeteket kérem! Lehetséges az, hogy a Tesla tekercs "cáfolja" az energiamegmaradás törvényét? Vagy hogy van ez? Én úgy tudom, nem is létezik éter, amiről állandóan szó van a cikkben!


[link]


"Tesla felfedezte, hogy ha hasonló szerkezetű vevőtekercseket készít, mint amilyen az adó (csak megfordítja a két tekercs helyét), sokkal nagyobb hatásfokkal tudja felfogni a sugárzott energiát. Ehhez a két tekercsnek rezonanciában kellett lennie egymással, ami szigorúan meghatározott méretparamétereket jelentett. Egy ilyen vevő segítségével több energiát volt képes nyerni, mint amit az adó sugárzott! A rendszer ugyanolyan jól működött, ha az adót is és a vevőt is Faraday-kalitkába tette, ami kizárja, hogy elekromágneses hullámok hozzák létre a jelenséget. Azt is megfigyelte, hogy ha az adót és a vevőt is földeli, több energiát tud begyűjteni. A Földet egy hatalmas éterraktárnak gondolta, amiből párhuzamosan tud a találmánya energiát nyerni a szikraköz mellett, vagyis a Földben és a levegőben sugárzott hullámokat is fel tudta fogni."



2013. márc. 18. 18:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
57%

Hülyeség.

G.

2013. márc. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd, hogy miért?
2013. márc. 18. 18:37
 3/33 anonim válasza:
Például azért, mert a Faraday-kalitka (aminek nem kell szükség szerűen zárt felülettel lefednie valamit) nem fogja fel a mágneses hullámokat! (próbáld ki otthon, és rájössz)
2013. márc. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim válasza:
58%

Tehát a Faraday-kalitka másra való...


És csak egy kis részt olvastam el a cikkből, de máris nagy lámaságba ütköztem:


"Mikor a nagyfeszültségű impulzus átugrott a szikraközön, a vezető anyagának elektromos ellenállása megakadályozta, hogy azonnal áram tudjon folyni rajta."


Nem a vezető ellenállása akadályozná, hanem ink. az induktivitása, hogy nagy áram folyjon, viszont a feszültség (a szikra megjelenése előtti pillanatig) nagy legyen.


De eleve badarság, mert a villamos ívben bizony ion-áramlás van! Az ion pedig töltött részecske. A töltött részecskét nevezzük most töltésnek!

Szóval a |töltések egyirányba rendezett elmozdulása|# volt szükséges az ív előállásához, #: azt pedig álltalános iskola óta áramnak nevezzük!

2013. márc. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
58%

A dolog ott kezdődik, hogy még SENKI nem tudja megvalósítani. Innentől kell még indok, vagy te leszel az milliomodik tag, aki megpróbálja?

G.

2013. márc. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
72%
Nem lehet azt megérteni hogy semmi befektetéssel csak semmit kapunk?
2013. márc. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

[link]


Legalsó sor. Biztos hogy létezik olyan Faaraday-kalitka, amely a leírásnak mmegfelel.

2013. márc. 19. 06:51
 8/33 A kérdező kommentje:
Egyébként később írja a cikkben, hogy Tesla a feszültséget választotta el az áramtól. Ezért láthatók képek róla az laborjában, ahol nyugodtan ül a csapkodó villámok között.
2013. márc. 19. 06:54
 9/33 A kérdező kommentje:
Ezenkívül Tesla nem a "semmiből" szedte az energiát, hanem az éterből (nem a Michelson-Morley-kísérlet féle éterről van szó). Ezzel nem sérti meg a termodinemika fő tételeit SEM.
2013. márc. 19. 06:55
 10/33 anonim ***** válasza:
Inkább hanyagold. Se a cikkírónak se neked sincs lövése az egész elektrotechnikáról. Ne túráztasd magad ilyenen inkább.
2013. márc. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!