Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tesla tekercs áramtermelés...

Tesla tekercs áramtermelés (többi lent)?

Figyelt kérdés

Egy weboldalt találtam, ami magyarázatot nyújt arra, hogyan tud a Tesla tekercs ingyen áramot termelni. Én ezt nem hiszem el, de mivel nincs lehetőségem kipróbálni, a segítségeteket kérem! Lehetséges az, hogy a Tesla tekercs "cáfolja" az energiamegmaradás törvényét? Vagy hogy van ez? Én úgy tudom, nem is létezik éter, amiről állandóan szó van a cikkben!


[link]


"Tesla felfedezte, hogy ha hasonló szerkezetű vevőtekercseket készít, mint amilyen az adó (csak megfordítja a két tekercs helyét), sokkal nagyobb hatásfokkal tudja felfogni a sugárzott energiát. Ehhez a két tekercsnek rezonanciában kellett lennie egymással, ami szigorúan meghatározott méretparamétereket jelentett. Egy ilyen vevő segítségével több energiát volt képes nyerni, mint amit az adó sugárzott! A rendszer ugyanolyan jól működött, ha az adót is és a vevőt is Faraday-kalitkába tette, ami kizárja, hogy elekromágneses hullámok hozzák létre a jelenséget. Azt is megfigyelte, hogy ha az adót és a vevőt is földeli, több energiát tud begyűjteni. A Földet egy hatalmas éterraktárnak gondolta, amiből párhuzamosan tud a találmánya energiát nyerni a szikraköz mellett, vagyis a Földben és a levegőben sugárzott hullámokat is fel tudta fogni."



2013. márc. 18. 18:02
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Bocs, de ezt Te nem tudhatod.

Ha Te okosabb vagy, légyszíves oszdd meg velem a tudásod!

Ha pedig nem, kérlek ne írj választ! Köszi.

2013. márc. 20. 21:14
 12/33 anonim ***** válasza:
69%
Nem olvastam végig, de már az első néhány bekezdés hemzseg a baromságoktól. Gyorsabban terjed, mint a fény? Ki és hogy és mikor mérte meg? Összefüggéstelen maszlag az egész. Nem következnek egymásból azok a dolgok, amiket ő triviális összefüggésnek vesz.
2013. márc. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
69%

Végigolvastam, és nagyon nagy hülyeség az egész:

-nem létezik fénynél gyorsabban terjedő hullám. Ezt már Einstein óta tudjuk, és bár volt egy két éve egy hibás mérés, de mégis kiderült róla, hogy a fénynél nincs gyorsabban terjedő sugárzás.

-A Faraday kalitka csak elektomos mezőt képes leárnyékolni mágneses mezőt nem. Mágneses mezőt, csak mágnesezhető anyagból álló azt teljesen körbevevő anyaq képes árnyékolni.

-a fény egy transzverzális hullám. Azaz az elektromos és a mágneses térerőség vektorai merőlegesek egymásra. Ennek így is KELL lennie, mert a mágneses mező változása képes elektromos mezőt és viszont létrehozni, és ez mindig merőleges helyzetben működik. Matematikából( a Maxwell-egyenletekből) is ez következik, és nem lehet olyan polarizálatlan hullám, aminél ezek a rezgések egyirányúak tehát longitudinálisak( azaz longitudinális elektromágneses hullám nincs) Sőt mivel olvastam Egely könyvét, ott még nagyon hülyeséget ír, miszerint az ilyen hullám nem négyzetesen hanem csak fordított arányban csökken. Ez megcáfolná a teljes elektrodinamikát, amire viszont sok-sok millió kísérlet van, és mindegyik pozitív eredménnyel zárult.

Drótnélküli energiaátvitel meg létezik és a tesla tekercs is képes rá, de igazából ismert fizikai jelenségen alapul(a változó mágneses tér elektromos teret hoz létre)

-A tesla tekercs árama egy nagyfrekvenciás áram. A drót felszínén( a skin effektus miatt a nagyfrekis áram ott terjed) az elektronok rezgő mozgás végeznek. Ennek frekvenciája legalább 20 ezer hertz. A nagy feszültség ionizálja az atomokat és szikra jön létre. A szikrában szintén oda-vissza( tehát rezgő) mozgást végeznek az elektronok, az ionok valamivel lassabb, de azok is rezgést végeznek. Tehát a tesla tekercsben is áram folyik. Így fellép az indukcióból eredő "késés", ami azt jelenti, hogy feszültség előbb jut be a fém be mint az áramerősége.

-A Tesla tekercs szekunder tekercse valóban nyitott áramkör, ám ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy lehet-e transzformátor vagy sem. A tesla tekercs, olyan áramkör amelynek minden komponense rezonanciában van egymással. Így tudja a lehető legtöbb energiát átvinni a szekunder tekercsre. De ez akkor sem éri el a 100%-ot( vagy haladná meg). Én készítettem tesla tekercset nem is egyet( igaz nem túl nagyméretűeket) egyszer kétszer lemértem az áramerőséget és feszülséget és ennek szorzata kisebb teljesítményt adott ki( sőt sokkal kisebbet) mint amit bevittem. És soha nem lehet nagyobb energiát kivenni mint amit bevitt a rendszerbe.

Legjobb esélyel amiről olvastam és tesla megcsinálhatta az az erősítő antenna:

Azaz egy olyan alacsony-frekvenciájú rezgést létrehozni, aminél a frekvencia megfelel annak a hullámhosznak mint ami a Föld kerülete. Ekkor a Föld és az Ionoszféra egy hatalmas kondenzátorként üzemel(het) Ebből valamennyi energiát ki lehet(ne) venni, de kétlem őszintén szólva, hogy valóban működne.


-A nullponti energiát meg hagyjuk békén szerintem. Igen létező dolog, megpróbálom meghatározni( ez kis képletet is ideteszek)

E=(1/2+n)*h*v

Ez a harmonikus rezgőmozgás energiájára vonatkozó képlet a kvantummechanikában.

Itt n a rezgések számát jelenti, h a planc féle állandót, a v pedig a frekvenciát jelöli.

Ha felbontjuk a zárójelet, és lecsökkentem a rezgések számát egyre akkor a következő energiát kapjuk:

E=1/2*h*v <==Ezt a harmonikus oszcillátor legkisebb energiájú állapota egy adott frekvencia mellett. Azaz ennél kisebb energiájú állapota nincs, mivel nincs kisebb energiájú állapot emiatt nem is lehet azt kinyerni. Ez az energia akkor jöhet létre, ha pl. egy testet lehűtenek az abszolút nulla fokra( de hiába mert ez a rezgés is hőt takar magában, tehát nem lehet lehűteni semmit erre a hőmérsékletre). Tehát nullponti energiát nem lehet kinyerni. Akit ez nem győzőtt meg, annak levezetem a Schrödringer-egyeneletből, bár csak annak aki tud valamit a differenciálegyeneletekről.

2013. márc. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

@előző: köszi a válaszod, hasznos, de sok-sok tényt írtál le, amivel nem teljesen győztél meg. Lehet, hogy egyes részei (pl. fénynél gyorsabban terjedő hullámok) nem igazak, de a többi az lehet. Rosszul írtam a kérdést, elnézést is kérek, a mi engem érdekelne, az az, hogy a Tesla-féle erősítőkkel ki lehet-e nyerni a nullpont energiát. Erre pedig azt írtad, hogy lehetséges, de te nem hiszed. Én pedig hiszem. Így vélenény vélemény ellen áll, nincs bizonyíték, míg egyikünk meg nem épít egy Tesla-tekercset és egy erősítőt.

Megsérteni pedig nem szeretnélek, bocs, ha úgy érzed. Válaszodat akkor is köszönöm. :)

Esetleg tudsz linkelni vagy küldeni egy leírást Tesla-tekercs és erősítő építéséhez? Köszi!

2013. márc. 21. 20:51
 15/33 anonim ***** válasza:

Menjél ki Jószefvárosba, keress egy okosabb kínait, aki jól tud magyarul, fordíttasd le vele a cikket kínaira, és utána küldd el a kínai kormánynak. Ők ennek a felhasználásával kifejlesztik a villanyautót, és csökkentik a bazi nagy környezetszennyezést, ami már őket is zavarja!


Bár szerintem ha ez igaz lenne, akkor a kíniak már régen megvalósították volna a villanyautót. (Egy kis országot befenythatnek az olajhatalmak, de azért Kínával még az USA sem akar ujjat húzni.)

Biztos vagyok benne, hogy teljes gőzzel kutatják, van párszáz tudósuk erre a témára ráállítva.

2013. márc. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Mégegyszer mondtam:

A nullponti energia nem kinyerhető. Nem létezik a nullponti energiánál alacsonyabb energiájú állapot. Ha létezne, akkor az összes atom elbomlana valami fura halmazzá.


Én azt írtam, hogy a Föld és az Ionoszféra közötti kondenzátort lehet(ne) megcsapolni, aminek semmi köze nincs a nullponti energiához.

De ezzel kapcsolatban van néhány probléma:

Az egyik, hogy 7,5 Hertzes rezgést tesla-tekercsel még jelenlegi technikán sem lehet ilyen nagyfeszültség mellett előállítni.

-A földnek nem jó a vezetőképessége. Emiatt a Tesla tekercs árama is igen nagy ellenállásba ütközne. Emiatt nem tudna körbehaladni a Föld felszínén a nagyfrekvenciás áram. Becsléseim alapján olyan 4-5 Milliárd(!) volt feszültség kellene ezen a frekvencián, hogy egy fordulat megtörténjen. Az kondenzátorunk 3,65 mC kapacitással rendelkeznek, ebből pedig a kondenzátorunk energiája ezen teljesítményen az E=1/2*C*U^2 képlet alapján( megmaradva pedig: 4 milliárd Vol mellett valóban szép nagy energiát jelentene: E=5,84* 10^13 Joule energia ami KWh-ában 16,22 Millio Kwh energiát asza 16222 Mwh. Nem is olyan rossz. Gondolnád ezt laikusan. De nézzük a gyakorlati dolgokat:

Ahhoz, hogy ezt a kondenzátort feltöltsük árammal nekünk kell létrehoznunk 4 milliárd Voltot.

Ehhez körülbelül egy 100 méter magas és 20 méter átmérőjű szekunder tekercs kellene. És itt ütközünk problémába: először is a tekercs induktivitásának a f=1/2*pi*gyök(L*C) képlet alapján elég nagynak kell lennie ezen a frekvencián, de mivel a Tesla tekercshez nem jó a vasmagos szekunder, emiatt kénytelen vagyok a kondenzátort nagyra méretezni. Tehát több ezer Henry-s tekercsre van szükség amiatt, hogy tudjunk használni egy gyakorlatban is előállítható kondenzátort, ami most legyen 1 Fahrad. 4 millárd volton, ebből 16 millió darab kellene. Ezt kellen sorosan és párhuzamosan összekötni. ( tételezzük fel, hogy 1000 V-on tud valaki ilyet csinálni. Legyen egy kondenzátor térfogata olyan 5000 cm3( ilyen kapcitásnál ez még jogos is), így 16 millio db kondenzátor térfogata

80000 köbméter lenne. Hát ez elég nagy lenne. Nagyjábol egy futballpályaméretű és most csak a kondenzátorról van szó( nem beszélve róla, hogy jelenlegi technikán 12V-os 1 Fahrad-os kondenzátor létezik. Ehhez igaz jó lenne csak egy 1 millifahrados tehát légmagos transzformátor, ami képes szigetelni(!) négy milliárd voltot. Ez rendkívül nehéz feladat a levegő nem jó az 7000 v/mm-el átüt. A vákuum talán jó lenne, de ez tovább nehezíti az átalakítást. Plusz a drótoknak el kell bírnia ezt a terhelést( ellenállás). Tehát hűteni kellene folyékony nitrogénnel( teslának jegyzem meg még nem volt nitrogénje, illetve már előállították de egyetlen beszámoló sincs róla, hogy ő mint villamosmérnök foglalkozott volna vele.) Ezen kívül kell egy normál nagyfeszültségű transzformátor. Ennek primere egy 20000 db ( paks) méretű atomreaktorról működne. Ezt már inkább folyékony héliummal hűtenék, hogy ne olvadjon el. Plusz a vasmag is valahol itt adná meg magát szal kéne valami cucc, ami képes ekkor a fluxust elbírni azelőtt, hogy elolvadna. Ennek mérete is becsléseim alapján olyan két focipályaméretű lenne. Ezt ha bekapcsolnánk elenyésző idő alatt pusztulnánk el. Gondolj bele a Földön keresztül 4 milliárd volt haladna végig. Ha statikus( tehát egyenáram) lenne az áram, akkor nem hallnánk bele, hiszen folyamatos feszültségnek lennék kitéve nem jelentkezne kisebb energiájú állapot). De mivel váltakozó áramról van szó, így testünk ami érintkezik a Földel fáziskésést is okozhat, így könnyen előfordulhat az, hogy a Föld már a hullámban alacsonyabb feszültségen/áramerőségen) jár, mint ami a testünkbe lévő feszültség, így jelentkezik potenciálkülönbség, méghozzá nem is kevés, tehát áramütésben elpusztúlna minden növény és állatfaj, és az emberiség is. Így ez az ötlet sem megfelelő. Olvastam ilyenról, de utánaszámoltam. Láthatod, hogy 3 futballpályányi teslatekercset, sok ezer liter folyékony hélimmal és nitrogénnel. 20000 db atomreaktorral nem rendelkezett. De tegyük fel túléljük és ez nem következik be, akkor csak a bevitt energia alig 10%-át kapnánk vissza. Mert mire egy ilyen nagy kondenzátor kisül annak elég komoly ideje van: kb 40000 év alatt "sülne" ki a kondenzátorunk. TEhát értelme nem volt az egész kísérletnek. Most lehet jönni azzal, hogy dehát TEsla ilyen meg olyan okos volt( én is tisztelem őt, mivel ha más dolgot nem is, de a rádiót neki köszönhetjük Marconi állítólag később "találta fel", amerikában már úgy tanítják, hogy ő találta fel). De akkor is Teslának alig volt egy befektetője. Ő a város dinamóit használta, alig 1 MW-osak, ebből lehet csinálni szép szikrákat kutatni a nagyfrekvenciás áramot, mert valóban érdekes a működési elve. Egyszer le is égette ezt a dinamót, és ki kellett fizetnie az árát. De láthatod, hogy ezzel sem tudott energiát termelni a semmiből. Ingyenenergia nem létezik, csak akkor ha lopod a szomszédét. Az energia mindig megmarad nem vész el. Ez a törvény évszázadok alatt egyszer sem dőlt még meg. Miért lenne jó ha kiderült volna, hogy nem marad meg és azt mondanák a fizikusok hogy igen? Igaz dobhatnák a kukába az eddig tanultakat, de biztos lenne előnyei is. Hopp keletkezik itt meg itt egy kis energia, hopp itt meg eltűnik( utóbbi nagyobb gáz lenne). A nullponti energiánál meg ahogy már mondtam nem létezik alacsonyabb energiájú állapot. Ez van. Ha létezne, akkor az összes atom és molekula megszűnne létezni. De ezt már írtam.

2013. márc. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Hát senki sem tudja elfogadni hogy ez lehetséges rajtam kívül?
2013. márc. 24. 14:33
 18/33 anonim ***** válasza:

Nem. Ha lehetséges lenne, akkor már sokan megcsinálták volna, de nem így lett. Ez talán a legegyszerűbb indok. A hosszú változat 2- és 5 kommenttel feljebb olvasható.

G.

2013. márc. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Legyen szíves mindenki, aki nem hiszi, megnézni ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=FgSRAQrLkJM


Egyébként mivel ha mindenki ingyen jutna áramhoz, a világ nagyhatalmai már nem lennének ennyire hatalmasak, ugyanígy persze az óriási energiaszolgáltató cégek. El lehet képzelni, mennyire nem szeretnék, hogy senki se fizessen nekik, ezért égették le Tesla laboratóriumát és ezért próbálnak ennek ellentmondani mindenféle törvénnyel.

2013. márc. 24. 16:05
 20/33 anonim ***** válasza:

...és most jön az, hogy valójában a dolog megvalósítható, de a gonosz hatalmak ezt nem hagyják, SŐT, ők hozzák a fizika törvényeit is, csak hogy ellehetetlenítsék a feltalálókat.

Ez egyébként az összes ilyen kérdésnél így van. Állít valaki valamit, azt megcáfoljuk, ekkor jön azzal, hogy amire mi hivatkozunk az valójában nem is igaz, mert eltussolja a gonosz háttérhatalom. Cikket fogok írni erről, annyira egyezik minden esetben a vita.

G.

2013. márc. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!