Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tesla tekercs áramtermelés...

Tesla tekercs áramtermelés (többi lent)?

Figyelt kérdés

Egy weboldalt találtam, ami magyarázatot nyújt arra, hogyan tud a Tesla tekercs ingyen áramot termelni. Én ezt nem hiszem el, de mivel nincs lehetőségem kipróbálni, a segítségeteket kérem! Lehetséges az, hogy a Tesla tekercs "cáfolja" az energiamegmaradás törvényét? Vagy hogy van ez? Én úgy tudom, nem is létezik éter, amiről állandóan szó van a cikkben!


[link]


"Tesla felfedezte, hogy ha hasonló szerkezetű vevőtekercseket készít, mint amilyen az adó (csak megfordítja a két tekercs helyét), sokkal nagyobb hatásfokkal tudja felfogni a sugárzott energiát. Ehhez a két tekercsnek rezonanciában kellett lennie egymással, ami szigorúan meghatározott méretparamétereket jelentett. Egy ilyen vevő segítségével több energiát volt képes nyerni, mint amit az adó sugárzott! A rendszer ugyanolyan jól működött, ha az adót is és a vevőt is Faraday-kalitkába tette, ami kizárja, hogy elekromágneses hullámok hozzák létre a jelenséget. Azt is megfigyelte, hogy ha az adót és a vevőt is földeli, több energiát tud begyűjteni. A Földet egy hatalmas éterraktárnak gondolta, amiből párhuzamosan tud a találmánya energiát nyerni a szikraköz mellett, vagyis a Földben és a levegőben sugárzott hullámokat is fel tudta fogni."



2013. márc. 18. 18:02
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Írj, ha szeretnél. Engem nem zavar, tudom, hogy igazam van. Ennyi. Meggyőződtem szakirodalomból és kísérletezésből.

Jó munkát, aztán minél több újságban jelenjen meg a cikk!

2013. márc. 24. 19:01
 22/33 anonim ***** válasza:
75%

Hát akkor írd már ide a matematikai aparátusát a berendezésnek?


Annyira meggyőződtél a szakirodalomról, hogy azt se tudod miről beszélsz, és írod, hogy így meg úgy lehetséges. Egy normális indokot nem tudtál mondani rá. Ez elég szomorú, annyi indokot mondtál, hogy a 'gonosz' hatalmak nem engedik. Az a legrosszabb ha a butaság akaraterővel párosul. Tehát hiába mond itt neked bárki bármit... Hiába mutattam meg, hogy az amiről kivitelezhetetlen.

2013. márc. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Nem fogom leírni neked ( a szakirodalom nem egy oldal), ha érdekel, látogass el a könyvtárba. Nekem mindegy, mit gondolsz rólam.

Egyébként nem azt mondom, hogy a cégek hozzák a fizika törvényeit, amire egy kis gondolkodással Te is rájöhettél volna. Mivel ez a berendezés NEM sért meg egy fizikai törvényt sem, létezhet. Csak éppen nincs olyan fizikai törvény, mely kimondja, hogy létezik (csak olyan, amely nem akadályozza meg ezt).

Pl.: az energiamegmaradás tétele is sértetlen marad, mivel a közvélemény ellenére NEM a semmiből jön az energia. Nincs olyan fizikai törvény, amely kimondaná, hogy a nullpontenergia ne lenne kinyerhető. A nullpontenergiának pedig nézz utána, kérlek!

Mint látható, el van érve az az állapot, hogy az emberek nem hisznek ebben, ezért nem szükséges semmilyen erőfeszítés a cégek oldaláról, hogy ezt elhitessék. Ezért ezt MÁR nem is teszik. Ennyi. Nem vagyok kegyből hülye azért, mert olyan dolgot teszek, amiben mások nem hisznek. Köszönöm.

2013. márc. 25. 17:30
 24/33 anonim ***** válasza:
69%

1. Fizika szakos hallgató vagyok. ennél fogva nyilatkozataidból látszik, hogy semmilyen szakirodalmat nem néztél meg.( max Egely Tiltott találmányok, Borotvaélen című könyvét) De egy értelemes szakirodalmat nem soroltál fel. Meg aztán úgy kezded, hogy te egy weboldalt találtál, most meg már kísérleti/szakirodalmi bizonyítékaid vannak, illetve hogy te egy ismeretlen "eletkrodinamikai effektus tudományos" magyarázatát is tudod. Hát grat. hozzá. Érdekes, hogy Tesla óta senkinek nem sikerült megcsinálni...( és ő sem csinálta meg)

2. a nullponti energia kinyerését -konkrét fizika törvény akadályozza meg. A kvantummechanika igen is megakadályozza. Bármilyen oszcillátorról is van szó, nincs kisebb energiájú állapota, mint nullponti energia. Ahhoz, hogy legyen negatív számú rezgásra. Ilyen hogy -1 rezgés nincs.

A másik, hogy vákuumenergia létezik,de minél hosszabb az időtartama amíg létezik, annál kisebb az energia. Pl. 100 J energiát alig 10^- 36 másodpercig lehetne létrehozni a vákuumból. Vagy fordítva:

egy 100 mhz-es tesla tekercsben, aminek periódusideje: 10^-8 secundum. A rezgésben "kelektező" energia mennyisége elenyészű: 10^-28 Joule, vagy más mértékegységben 1 milliárdod elektronvolt( azaz 1 nanovolt feszültséggel nagyobbat lehetne mérni ha csak egy rezgést mérek, de ahogy később magyaráznám,ha több ezer rezgést mérek, akkor az energia mennyisége végül 0 lesz, mert nem tud az emberiség érzékenyebb műszert létrehozni ). Viszont vannak elméletek ami szerint a vákuumnak van alacsonyabb energiájú állapota is.Ebben az esetben egy bizonyos mennyiségű energia kinyerése után a vákuum lebomolhat( igaz önmagában energia kinyerés nélkül is hajlamos lehet rá, de ha energiát veszünk ki belőle, akkor ez a hajlam nő, hiszen csökken a potenciálgát). Azaz alacsonyabb energiájú állapotra kerül. Ebben az esetben pedig létrejön egy buborék, ami fénysebességgel tágulva megsemmisít minden atomot/molekulát, atommagokat ami a létezésünket kockáztatja.


Tehát a vákuumenergia kinyerhető azonban csak rendkívül rövid időtartamra. Rövidebbre, mint ami egyáltalán mérni tudnánk, hiába jön létre ilyen rövid időtartamra, ha az utána kompenzálódik, tehát ha 1 másodpercre számolok, akkor az energia már "csak" 6*10^34 Joule lesz. 2 másodperc működtetésig ennek fele lesz stb. A vákuumenergiát max a gyorsítókban hasznosítják, ahol a létrejövő virtuális fotonokból keletkeznek részecskék. A virtuális foton energiáját azonban hatalmas áramokkal érik el egy szinkrotronban mint az LHC pl.



Valódi szakirodalom a nullponti, illetve vákuumenergiához:

Marx György: Kvantummechanika <-- nullponti energia deffiníciój fizikai tartalma

Stephen Hawking: Az idő rövid története <-- vákuumenergia működése

Stephen Weinberg: Az első három perc <--szintén hasonló

Paul Davies: Az utolsó három perc <-- a vákuum bomlásáról is ír

2013. márc. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Ott van Kína! Ha lenne ilyen találmány, akkor Kína már rég lecsapott volna rá, mert óriási energiaigénye van, a sok szénerőmű meg iszonyatosan nagy füstöt csinál!
2013. márc. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim válasza:
0%

07:27-es te ezt honnan a f***omból tudod,hogy Teslának nem sikerült? Talán ott voltál?

Van egy olyan érzésem,hogy okosabbnak hiszed magad Teslánál!

Szerintem te egy semmihezértő nagypofájú ember vagy !!

2 drótot össze nem tudnál forrasztani!!


Tesla a világ egyik legzseniálisabb matematikusa és feltalálója volt!!

2013. máj. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Tesla fun!


Ne személyeskedjél már, de látom érvekke te nem tudod megindokolni, hogy miért működne ez a dolog.


2. Minek bizonygassam neked műszaki tudásomat, fizikus vagyok, és képzeld fizika szakon az nem végez, aki nem tud két drótot összeforrasztani, de már csináltam 7 tesla-tekercset, ebből a legkisebb 70000V-os, a legnagyobb pedig 1,5 millió Voltos volt. Csak tudom miről beszélek.


3. Nikola Tesla villamosmérnök volt és nem matematikus... De látom még az életrajzát is csak egely könyvéből olvastad....

2013. máj. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


8-ban tárgyi tévedés van, uis Tesla nem a feszültséget választotta le az áramról (vagy mi? eleve elég értelmetlen így), hanem a skin-effektus miatt (ami az önindukcióval kapcsolatos) biztonsgában volt, mert a nagyfrekvenciás áramok a test felszínén folynak, ez egy ismert dolog pl...


Aztán a vevővel szvsz max annyit tud befogni, de reálisan kevesebbet, mitn amit az adóval sugárzott...

2013. júl. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:
0%
Na az oltómester most beoltott. Hááát,csak úgy égek . Látom az oltás miszerint NEM matematikus volt (nyílván segghülye volt belőle)hanem villamsmérnök (from Wikipédia) jó volt!! Ja amúgy hol is Vagy FIZIKUS?Mert ha esetleg Budapestet hazudnál akkor szívesen felkereslek te kemény. Na persze most jön valami nagyon kemény oltás gépen keresztül de ha esetleg szemtől szembe akkor felkereshetnél,ha a màsodik kerületben jársz.
2013. dec. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Az energiamegmaradás törvénye alól vannak kivételek.


Példa:


A fizika azt tanítja, hogy önindukciókor a tekercsben tárolt energia szabadul fel. De akkor mi a valóság? Az, hogy a tekercs kikapcsolásakor a benne lévő fluxus a fluxusmegmaradás törvénye (fluxusállandóság) miatt nem tűnhet el hirtelen. Ezért az indukált áram fluxusa pótolja azt. A mozgási indukció esetében is ez történik.

A tekercs fluxusa: Φ = L·I

A tekercsben tárolt energia: W = ½L·I^2

Látható, hogy mindkét mennyiség ugyanazokat az L és I paramétereket tartalmazza, viszont az energia képletében négyzeten van az I. Ezért ha a fluxusmegmaradás érvényesül, akkor vele egy időben nem lehet megmaradó mennyiség az energia is, hanem az meg fog ugrani.


Ez alapján működnek a legjobb szabadenergia készülékek, például a Bedini motor és mutánsai (pl. Neogen dinamó), Moray készüléke, Kapanadze generátora, Joule Thief, stb. Természetesen a leírt elmélet odahaza például az egyszerű Joule Thief esetében kísérlettel és mérésekkel is igazolható.

2014. febr. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!