Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan lehet eldönteni valamir...

Honnan lehet eldönteni valamiről, hogy poláris vagy apoláris, illetve, hogy valaminek az oldódása exoterm vagy endoterm folyamat?

Figyelt kérdés

2013. márc. 20. 12:50
 1/2 Silber ***** válasza:

Polaritást a molekula alakja alapján lehet becsülni. Ha látsz benne aszimmetriára utaló jeleket (pl. az egyik oldalon -OH kacsintgat) akkor valószínűleg poláris lesz.

Az endoterm- és exoterm oldódást irodalmi adatok alapján lehet eldönteni, ránézésre nemigen.

Azonban fontos, hogy minden gáz oldódása exoterm folyamat.

2013. márc. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tomcsó ***** válasza:

Az előttem szólónak teljesen igaza van!

Még annyit a poláros nem poláros molekulákról, hogy sok éve vagyok vegyész, de ez mai napig nagy kérdés számomra- mármint az elméletét tudom- nem bonyolult, de valóságos eredményhez bonyolult számítások kellenek- modellezés, neten van jó pár ilyen oldal ami elkészíti neked.

(itt azért bonyolultabb molekulákról van szó)

2013. márc. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!