Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szuperéles penge. Létezhet...

Intrepid kérdése:

Szuperéles penge. Létezhet ilyen? Az egyik filmgyár intrója az, hogy lebegve aláhullik egy selyemkendő, egy kardpengére, majd két darabban hullik alá tovább. Szerintetek van ennyire éles penge? Elméletileg lehetséges ilyen?

Figyelt kérdés
2013. márc. 24. 14:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam már olyan katanaról,ami a patakban sodródó faleveleket is elvágta.Az ugyan kérdéses,hogy igaz-e vagy sem.Szerintem nem lehetetlen.
2013. márc. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Állítólag a szamurájok így (is) tesztelték a kardjaikat, hogy elég éles-e a penge.

Egy kicsit ugyan más, de ma vannak ilyen éles pengék, szikék, csak azok jóval kisebbek, mint egy kard.

2013. márc. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
#2:Én azt olvastam,hogy a szamurájok úgy tesztelték,a kardokat,hogy az első arra járó földművest kettévágták és ha áttudta vágni a gerincet,akkor volt jó a kard.
2013. márc. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
#3 én ezt foglyokkal is hallottam, de egyik változat sem elképzelhetetlen.
2013. márc. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
#4:Egyetértek.
2013. márc. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Wadmalac ***** válasza:

A részlet a Több mint testőr filmből származik, a fizikai ismereteim alapján erős túlzásnak tűnik, lehetséges ilyen élességű penge, de nem hiszem hogy a katana kézi élezésével elérhető.


Ha igazi éles pengét akarsz látni:


[link]

2013. márc. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Wadmalac ***** válasza:
2013. márc. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, láttam a filmben ezt a jelenetet is, de tudjuk, a filmben mindent meg lehet csinálni, és annak az ellenkezőjét is. A belinkelt honlapot is köszönöm, eddig nem találtam meg, ezután látogatni fogom. Van más érdekes dolog is ott. A borotválkozásról nekem is volt egy találmánykám, de nem lehetett megcsinálni.
2013. márc. 25. 14:33
 9/13 Wadmalac ***** válasza:

#8:

Elárulod, mi volt, vagy még szabadalmi oltalom van rajta? :)

2013. márc. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Krém, amitől kihullik a szakáll, és nem kell borotválkozni. Megvolt a vegyület, elköltöttem egy csomó pénzt a kisérletekre, aztán megette a fene az egészet, nem lett belőle semmi. Vagyont kereshettem volna vele azoktól, akik nem szeretnek borotválkozni.
2013. márc. 26. 23:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!