Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet végtelen univerzum?

Lehet végtelen univerzum?

Figyelt kérdés
Ha végtelen univerzum van, akkor végtelen sok értelmes élettel rendelkező bolygó van. Ekkor végtelen olyan civilizáció, ami eljutott arra a szintre, hogy tud univerzumok közt utazni, ha lehetséges univerzumok közt utazni. Ebben az esetben végtelen idegen bolygóról jöttek volna hozzánk. De itt nincsenek idegenek. Akkor vagy nem létezik végtelen univerzum vagy nem lehet köztük utazni. Így van?
2013. márc. 25. 16:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Egyetlen egy univerzum van ami végtelen nagy kiterjedésű. Elképzelhető, hogy van élet máshol... A civilizáció is elképzelhető... Elképzelhető hogy képesek lennének ide utazni... Itt nincsenek idegenek ez igaz... De ha van olyan faj ami képes lenne ideutazni.. Most komoylan te utaznál évezredeket azért hogy állatkertbe mehess és megnézz egy rakás majmot? Meg, mi van itt, ami a végtelen számú bolygó egyikén sem fellelhető?
2013. márc. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Most a multiverzum elméletről van szó, miszerint végtelen számú univerzum is lehet.
2013. márc. 25. 16:39
 3/17 anonim ***** válasza:
ha valami végtelen, akkor abból csak egy létezik szerintem, mert egy teret két végtelen ugyan olyan dolog nem töltheti ki szerintem.
2013. márc. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Bármilyen mozgás helyváltoztatást jelent. Mivel ez csak véges sebességgel lehetséges, így bármilyen távolság megtétele időbe telik. Az idő viszont nem végtelen (legalábbis Univerzumunkat illetően), hiszen azt tudjuk, hogy kábé 13,7 Mrd évvel ezelőtt keletkezett.

Elméleted akkor lenne (elméletben) helytálló, ha végtelen idő óta létezne az Univerzumunk.

2013. márc. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Ezt a multiverzum dolgot nem igazán vágom bár mintha picit hajazna a Sliders dimenzióutazásaira... Nem vágom... Eléggé tudománytalan úgyhogy passzolok.
2013. márc. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Az univerzum nem végtelen. Ha végtelen lenne akkor is lehetne belőle akár végtelen is.

Az nem értem miért kell végtelen ideje meglévő univerzum ehhez. Szerintem tetszőlegesen kicsi időintervallum alatt végtelen idegen bolygóról kéne ideérkezniük.

Itt írnak a multiverzumról: [link]

2013. márc. 25. 18:07
 7/17 anonim ***** válasza:
Valóban nem végtelen, jelen álláspont szerint véges, de határtalan. Tehát a feltevésed már az első vesszőig sem állja meg a helyét. Innentől pedig minden ami utána jön, pusztán spekuláció.
2013. márc. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy nem vág teljesen a témába de egy filozófiai következtetés szerint az univerzum nem lehet végtelen.


De miért nem?

Hubble megfigyelései bebizonyították,hogy az univerzum tágul.

Már ha az univerzum végtelen,akkor a végtelen hová tud tágulni?

Azt nem bizonyította senki ,hogy az ősrobbanás előtt is létezett a tér és az idő és az ősrobbanással csak az anyag jött létre.

A legtöbb feltételezés szerint az univerzumunk az ősrobbanás előtt egy végtelen sűrű forró és nagy energiájú pontba egy úgynevezett gravitációs szingularitásba volt összesűrűsödve.Az ősrobbanás pillanatában ebben a pontban jött létre a tér és az idő.

A tér tágul.

Az M elmélet szerint pl lehetséges párhuzamos univerzumok létezése

Mindez persze nem feltétlenül igazolja a multiverzum létezését.Ha létezik is multiverzum nem biztos az univerzumok között való átjárkálást.

Lehetséges az is , ha feltételezzük más univerzumok létezését , hogy ott teljesen mások a fizikai törvényszerűségek.

Az sem kizárt ,hogy a mi univerzumunk csak egy kis alapegység egy sokkal nagyobb rendszerben.

2013. márc. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De én nem azt mondom, hogy végtelen az univerzum, hanem, hogy végtelen univerzum van
2013. márc. 25. 19:08
 10/17 A kérdező kommentje:
Ez érthető, amit írtál, lehet, hogy igazad van.
2013. márc. 25. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!