Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az univerzum Végtelen vagy...

1Roberto1 kérdése:

Az univerzum Végtelen vagy csak nincsenek tovább csillagok és minden sötét?

Figyelt kérdés

Nehéz belegondolni de ha most ha van egy kör és azon belül bolygók akkor a körön kívül csak sötétség van.

bár bonyolult mert van tér is ami lehet végtelen? de szerintem semmi se végtelen ...



2013. febr. 14. 22:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Az univerzum nem végtelen, gyorsulva folyamatosan tágul. De mivel a "széle" gyakorlatilag végtelen messze van, ezért nem lehet tudni hogy mi van a "széle" mögött.

[link]

2013. febr. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"szerintem semmi se végtelen"


oké, de ha véges, akkor i van a vége után? na ugye, hogy végtelen...


amúgy a probléma a dichotómiás gondolkodásban lakik, de ezzel inkább nem fárasztalak

2013. febr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Végül is mert ez olyan mintha egy lufit fújnál felfele csak én arra is akartam gondolni hogy most ez a tágulás vegyük példának a lufit, elkezded fújni az tágul de térben tágul szóval az univerzum nem hiszem hogy egy kemény falat tol simán ki lehet lépni abba a térbe ami még üres vagy ha elérnél a végére nem lehetne tovább menni?
2013. febr. 14. 22:47
 4/14 A kérdező kommentje:

miben tágul?

egy végtelen térben

vagy a teret nyomja előre?

és a térrel együtt tágul

és az a tér hogy keletkezett ha végtelen?

2013. febr. 14. 23:01
 5/14 anonim ***** válasza:
Az univerzum úgy végtelen, hogy ha elindulnál egyenesen egy irányban, akkor visszajutnál oda, ahonnan indultál.
2013. febr. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Az univerzum Végtelen vagy csak nincsenek tovább csillagok és minden sötét?"

Az univerzum nem végtelen, de határtalan. A kettő nem ugyan az. A határtalansága miatt lesz az a kérdés értelmetlen, hogy mi van a széle után. Egyszerűen nincs széle. Ameddig ellátunk, addig látunk csillagokat, azon túl olyan messze van, hogy nem jutott el a fény ide. És nem is fog, mert közben kitágul a tér a repülő foton alatt.

2013. febr. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Shai-Hulud ***** válasza:

"A modern űrkutatás Einstein általános relativitáselméletére épül. Az elmélet kimondja, hogy az anyag körüli gravitációs mező megváltoztatja a teret és az időt oly módon, hogy a tér görbültté válik, az idő pedig felgyorsul vagy lelassul. Az anyag gravitációs mezeje a fénysugarat is elhajlítja. Az általános relativitáselmélet következményeinek vizsgálatakor a tudósok rájöttek, hogy az elmélet magyarázatul szolgál a Nap körül keringő bolygók, illetve más égitestek körül keringő csillagok mozgására.


Ha elfogadjuk, hogy az elmélet a világmindenségre, mint egészre alkalmazható, a kozmológusnak el kell fogadnia einsteini elmélet végkövetkeztetését is. Azt, hogy az univerzumnak nincs határa. Hogy pontosak legyünk, az elmélet két lehetőséget kínál a kozmosz alakját illetően. Az egyik szerint önmagába görbül vissza, mint a gömb felszíne. Bár nincs határa mégis véges. Az űrhajós, ha elindulna egy bizonyos irányba és útvonalát sohasem változtatná meg, végül visszajutna oda, ahonnan útra kelt. Ez a zárt univerzum modellje.


A másik alternatíva az, hogy a világegyetem végtelen: a tér minden irányába korlátlan kiterjedésű. Ebben a nyitott univerzumban bármilyen messze utaznánk, az űrnek mindig újabb és újabb tartományai tárulnának fel előttünk. Hogy melyik lehetőség helytálló, azt a kozmoszban lévő anyag mennyisége határozza meg. Ha elég sok van belőle, a gravitáció visszagörbíti a világmindenséget, és Úgyhogy zárt lesz. Ebben az esetben a gravitáció elég erős ahhoz, hogy végül megállítsa az univerzum tágulását, és elindítsa az ellenirányú folyamatot, a galaxis összehúzódását."

[link]

2013. febr. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

ezek a vilag megvalaszolhatatlan orok kerdesei.

Egyebkent te is azert gondolkozol igy, mert az emberi agy keptelen felfogni a vegtelen fogalmat

2013. febr. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Végül is mert ez olyan mintha egy lufit fújnál felfele csak én arra is akartam gondolni hogy most ez a tágulás vegyük példának a lufit, elkezded fújni az tágul de térben tágul szóval az univerzum nem hiszem hogy egy kemény falat tol simán ki lehet lépni abba a térbe ami még üres vagy ha elérnél a végére nem lehetne tovább menni?"

Bocs, te egyébként el szoktad olvasni, amit írsz? Szerinted ennek a mondat-szörnynek van valami értelme?

2013. febr. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Úgy végtelen, ahogy a Föld felszíne: a végtelenségig mehetsz rajta körbe-körbe. Amúgy önmagába záródik. Körülötte nincs tér, mert önmaga a tér. Csak ott van tér, ahol az univerzum van. Legalábbis az a fajta 3 dimenziós tér és idő, amit mi ismerhetünk.
2013. febr. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!