Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet hogy butaság de én...

Lehet hogy butaság de én azért nem szeretem a gimnáziumban megtanulni a kémiát biológiát mert egyszerűen nem hiszek benne. Miért akarják bebizonyitani nekem hogy minden érzelem és minden rezdülés kémia folyamatok összessége?

Figyelt kérdés
De ha igy is van, akkor is mi értelme tudni? mi értelme annak hogy megtudjuk senkik vagyunk? Csupán érzéketlen anyag. szövet és semmi más .
2009. szept. 20. 21:00
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
84%
Majd ha egyszer beteg leszel (elég egy sima influenza is), majd akkor imádkozz, higyj Istenben és ítéld el a tudományt. Majd meglátjuk, hogy meddig maradsz életben. Ha már halálos ágyadon leszel, akkor talán majd meg jön az eszed, hogy ha a tudományra hallgattál volna, akkor már rég egészséges lehetnél.
2009. szept. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
67%

"De ha szerinted létezik lélek, akkor szerinted egyes emberek fejsérülés elszenvedése után miért váltak beszámíthatatlanná, vagy legalábbis miért változtak meg szellemileg?"


A dualizmus nem feltételezi, hogy a szellemi képességek valahol az agyon kívül vannak implementálva, ezért a dualistát cseppet sem lepi meg, hogy az agysérülések az értelmi képességek vagy a személyiség zavarait okozzák. Jó lenne, ha mielőtt okoskodni kezdesz, legalább az alapfogalmaival tisztába jönnél annak a témának, amiről papolsz.

2009. szept. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
52%
Amikor a legutóbb fájt a hasam, nem éreztem a vírusokat. Mi következik ebből?
2009. szept. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
80%

Egy dualistát az sem lepi meg, hogy nyilvánvaló az, hogy az egyes funkciók irányításáért más és más agyi részek a felelősek?

Eszerint a lélek ilyen megosztott állapotban lenne?

2009. szept. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
29%

"Egy dualistát az sem lepi meg, hogy nyilvánvaló az, hogy az egyes funkciók irányításáért más és más agyi részek a felelősek?"


Nem. Mondom, legalább bevezető szinten ismerkedj meg a témával, amiről okoskodni próbálsz.

2009. szept. 22. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
57%

nem is tudtam, h vannak ilyen buta emberek... ez most eléggé lesújtó volt, ne haragudj....

ha nem hiszel a tudományban, akkor légyszíves innentől ne menj orvoshoz, ne szedj gyógyszereket, ne használj vegyszereket, ne egyél semmit amit nem otthon termeltél, és úgy egyáltalán, ne használd a modern tudomány újításait. próbáld ki ezt aztán majd meglátjuk a véleményed....

2009. szept. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
79%
ha egy kicsit is tájékozott lennél, ilyenek eszedbe sem jutnának
2009. szept. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
56%
úúúristen, h kerül egy ilyen ember gimnáziumba????
2009. szept. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
5%

"ha nem hiszel a tudományban, akkor légyszíves innentől ne menj orvoshoz"


A kérdezőnek nem hinném, hogy kifejezetten a tudománnyal van baja, hanem sokkal inkább a materializmussal, amit ugyanúgy (tévesen) összekever a tudománnyal, mint némelyik válaszoló.

2009. szept. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
77%
azt írja h nem hiszi el, h ezek a dolgok így igazak, kvázi nem hisz a tudományban
2009. szept. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!