Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet hogy butaság de én...

Lehet hogy butaság de én azért nem szeretem a gimnáziumban megtanulni a kémiát biológiát mert egyszerűen nem hiszek benne. Miért akarják bebizonyitani nekem hogy minden érzelem és minden rezdülés kémia folyamatok összessége?

Figyelt kérdés
De ha igy is van, akkor is mi értelme tudni? mi értelme annak hogy megtudjuk senkik vagyunk? Csupán érzéketlen anyag. szövet és semmi más .
2009. szept. 20. 21:00
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
11%

"azt írja h nem hiszi el, h ezek a dolgok így igazak, kvázi nem hisz a tudományban"


Nem a tudományban nem hisz, hanem azt nem hiszi, "h ezek a dolgok így igazak", és az "ezek a dolgok"-ba ilyeneket magyaráz bele, mint "senkik vagyunk". Én még semmilyen biokémiai szakkönyvben nem láttam ilyet leírva, szóval nem a tudománnyal van baja, hanem azzal, hogy félreérti, mire való a tudomány.

2009. szept. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
84%
na most akkor kedves kérdező, elhiszed amit a biológia meg kémia könyvedben írnak?
2009. szept. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 Lakatos István ***** válasza:
0%

Nem értem mi a bajod a biokémiával: hasonlítsd össze például a Hemoglobin és a Klorofill molekula szerkezetét! Hát nem nyilvánvaló, hogy ugyanaz a Személy tervezte mindkettőt? :-)


(Materialistáknak házi feladat kiszámolni, hogy véletlen atomkapcsolódások esetén a világegyetem eddig ismert össztömegének hányszorosára lenne szükség ahhoz, hogy létrejöjjön az ismert eredmény. Újrahasznosított atomokat feltételezve pedig a szükséges idő hányszor nagyobb, mint a világegyetem feltételezett kora)

2009. szept. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:
kössz a válaszokat, utsónak: én csupán azt nem hiszem el hogy az emberi lény csak anyag és szervek "mögötte" pedig nincs semmi
2009. szept. 22. 21:42
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
akkor viszont rosszul fogalmaztad meg a kérdést, mert teljesen az jön le belőle, h nem is hiszed el a biológia és a kémia állításait. azt meg sosem állították, h "nincs mögötte senki". ezt mindenkinek a saját hite szerint kell eldönteni. nyilván nem írhatják a biológia könyvbe, h isten úgy teremtette a lipideket, h biológiai membránok legyenek belőlük, egyrészt mert ez azoknak nem tetszene akik nem hívők, de főleg azért nem, mert ez nem tudományos tény. de attól még elképzelhető, h így van, és ha te ebben szeretnél hinni, senki nem mondta h ne tedd
2009. szept. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

"nem hiszem el hogy az emberi lény csak anyag és szervek "mögötte" pedig nincs semmi"


Ez egy filozófiai állítás, a biológia semmi ilyesmit nem tanít. A biológia elmagyarázza, hogy az ember mint anyagi képződmény hogyan működik. Hogy aztán az ember erre az anyaghalmazra korlátozható-e, az nem biológiai kérdés, és a biológiának nem tiszte ezt tárgyalni.

2009. szept. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
34%

én nem kritizálnám, hisz azért jött ezzel a kérdéssel (talán), mert nem talált még bizonyosságot. mindenki kíváncsi, hogy mibe csöppent bele, csak az egyik irányú válasz a másik félnek elvetendő, nem elegendő, hisz más szempontok a fontosak neki. ő még keres, bár így elég furcsa a kérdés nem erőltet semmi vallásos nézetet, és a tudományban se tud hinni...

nézd meg mit jelent az, hogy tudomány

nem puszta állításokból áll csak, ha viszont a bizonyítások nem győznek meg, részben rossz neked, és részben jó. ez utóbbit tárgyalnám csak: értelmét láthatod, hogy valamelyik természettudományba beleásd magad, hisz lyukasnak látod a jelenlegi helyzet alapján, és hiheted, hogy könnyen találsz új elméletet/döntöd meg az eddigit és valaki leszel, persze az is lehet, hogy megérted a bizonyításokat, és neked is azzá válik, de akkor meg ami piszkálja a csőrödet, az szűnik meg kérdés lenni... persze kell, hogy elfogadd az alapokat, mondjuk atomszerkezet... persze lehet mélyebbre menni még, de elég ha belátod azt hogy van szén, hidrogén stb és innen építkezel, fel/le. minden rezdülést nem lehet kémiával leírni, annál inkább fizikával, persze ez nem azt jelenti, hogy akkor mindent ismerünk, mert a mi fizikai tudásunk még messze nem teljes, és ha ezek mellett akarsz másban IS hinni, az a szíved joga, de attól még nem kell a fizikát/kémiát sutba dobni, főleg, mert a középiskolai tantárgyak még pláne nem magyarázzák az érzelmeket stb., és kegyetlenül nagy meglepetés lenne, ha az a szint bukna, jobban, mintha isten(ek) léte egyértelműen bebizonyosodna (mondom úgy mint egy nemhívő - ezen a téren)


ja és a tudománynak olyan útjai is vannak amik önmagukban nem az értelmet keresik (mármint, hogy mi értelme van ezzel foglalkozni...), csak a megismerés a lényeg, az csak egy persze fontos plusz, hogy az emberiség javára is felhasználható, és csak így lehet pénzt is keríteni a kutatásokra... hát ennél még több dolog megfogalmazódott bennem, de így is túl hosszú lett, bocs attól annak aki végig olvasta...

2009. szept. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!