Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fekete - Fehér lyuk, hogy is van?

Fekete - Fehér lyuk, hogy is van?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy néhány elmélet szerint a Fekete lyuk beszívja az anyagot, majd a másik oldalon lévő Fehér lyuk egyfajta térkapu szerinti működés szerint kidobja.


És hogy a magyarázat erre az hogy a galaxisból bárhonnan bárhova ellehet jutni, ha összehajtogatjuk, de hogy hajtogatjuk össze? Hogy is van ez?


2009. szept. 20. 22:33
 1/9 anonim válasza:
100%

Igen énis olvastam ilyesmiről, de pontos választ nem tudok. A tér "hajtogatásárol" pedig annyit, hogy senki sem tudja hogy is van vagylehetséges-e.

De bemutatni legkönyebben ugy lehet ha veszel egy lapot rajzolsz rá 2 pontot. Ugye még általánosban tanították hogy 2 pont között a legrövidebb távolság az a két pont között húzott egyenes. Nade, mivan ha annak az egyenesnek a felező merőlegese mentén meghajtod a lapot? Hát a 2 pont 1 ponttá válik, azaz a távolság =0.


Erre van nekem egy eléggé sajátos elméletem:

Mivan, ha megoldható ez a valóságban is? (mmint a térhajlítás)

Mivan ha már egyszer megoldották. Megcsinálták.

Az hogy egyetlen rossz számítás esetén is lehet akkora hiba, hogy végzetes következményei vannak.

Hiszen, meghajtják a teret, akkor rossz esetben az univerzum x átlagsűrűsége a 2szeresére nő. De mi történik ha a hibás számítás miatt tovább hajtogatják. 4x-es sűrűség, 8x-os. És ez a 2 hatványaival nő addig amíg minden egyetlen egy pontban sűrűsödik össze.

Na és ekkor mi történhet?

Big Bang?

Ismerős?

Mi van ha igy keletkezett és ez is mindennek a vége?

Ha ez így van, akkor lehetséges, hogy mivel minden egy ugyanazon "anyagból", abból a hipersűrű anyagból keletkezett, lehetséges hogy ez már a kitudjahanyadik ismétlődés.

Lehet hogy többmilliárd évvel ezelőtt ugyanebben a székben ugyanezt a szöveget irtam.


(ez csak egy spekuláció, az én beteges agyam kitalálmánya, de szerintem van benne kevés értelem is)


by: BloodyFool 17/F

2009. szept. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel csak az a baj, hogy ha valamit elkezdesz hajtogatni, az mindig több lesz, mint egy pont, mert csak tartani fog a pontszerű állapothoz.

A másik dolog: A fekete lyuknak nincs "másik vége". Pont az a lényege, hogy MÉG A FÉNY sem tud belőle szabadulni sehol. Ezért "fekete".

2009. szept. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
De az tényleg egy elmélet a sok közül, hogy ha beleesel egy feketelyukba, akkor egy fehérjukon távozol, mármint ami megmarad belőled :). Az igaz, h ezen a világon nem jön ki belőle még a fény sem, de azt senki nem állította, h nem kerülsz egy anti-világba, ahol lehet h minden máskép működik. Egyébk az egy tévhit h a fekete lyukból semmi nem kerül ki. Az utóbbi években kiderítették, hogy sugároz.
2009. szept. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
sehogy sincs,CSAK EGY ELMÉLET!!!!
2009. szept. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Eléggé gyengék voltak ezek a válaszok. Inkább találgatások.

Már volt a kérdés, és jó válaszok is születtek.

2009. szept. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
48%

Erre nem lehet választ adni akkor ha már kötekedünk szóval

1 minden választ megfontolsz

2 egyiket sem és megvárod mig terem egy feketelyuk a szomszédban beleugrasz és a szobádban kidob egy fehérlyuk.


ennyit erröl.

2009. szept. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
fekete lyuk"ból" csak közvetve jön ki anyag, de mégis így célszerű felfogni, ha kicsit utána nézel logikus leírást találhatsz a anyag-antianyag keletkezéséről, szétválásáról és ennek következményéről, a fekete lyuk közelében, nagyon magas gravitációs potenciál okaként, az E=mcc értelmében jön létre a részecske keltés. Stephen W. Hawking volt aki kidolgozta az elméletet, laikusok számára jól érthető könyveket is írt (diktált össze). Ez elmélet mellett pl. az egyik könyvében az Idő rövid története-ben foglalkozik a féreglyukakkal is, és az egy irányú féreglyuknál az egyik vég fekete, másik vég fehér lyukként jelenik/het meg, már ha jól emlékszem rá... Régebben még nem tudták, hogy milyen objektumok lehetnek a kvazárok, így a feltételezések között napvilágot látott olyan elmélet is, hogy azok lehetnek a fehér lyukak.
2009. szept. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ami bemegy a fekete lyukon, az kijön a fehér lyukon, csak eddig nem találtak ilyent. A Seifert Galaxisoknál kapizsgálták aztán elvetették. De élve nem lehet utazni, mert a fekete lyuk részecskékre szed és meghalsz.
2010. nov. 25. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 PótPápuaPuapó ***** válasza:

Itt egy "hiteled dokumentumfilm" a fekete és fehér lyukról:


http://www.youtube.com/watch?v=WbJ-y6BWfUc

2012. febr. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!