Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan van az Univerzum...

Honnan van az Univerzum anyaga? Honnan van a DNS-ben tárolt információ?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 4. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

A DNS, azaz a dezoxiribonukleinsav egy hierarchikus, nagymértékben elosztott elnevezési rendszer számítógépek részére.


Az emberek számára értelmes tartományneveket a hálózat számára érthető hárombetűs genetikai kód formájában tárolja.



Az élőlények gyors növekedése miatt hosszú távon lehetetlen volt egyetlen, központilag, kézzel frissített HOSTS.TXT-fájlt fenntartani, ezért rendelték a 127.0.0.1 címet minden élólényhez.

2013. ápr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

Stephen Hawking szerint az univerzum energiája 0. Ugyannyi pozitív és negatív energia van az univerzumban Ezek összege 0.


-1+1 érték is ezt adja eredményül

meg a -3,2*10^34 +3,2*10^34 is ugyanaz a szám. A fizika törvényei megkövetelik, hogy az univerzum minden lehetséges módon egyszerre jöjjön létre. Így 13,8 milliárd évvel ezelőtt létrejött végtelen számú univerzum. Ezek egyikében vagyunk mi. Kezdetben volt az energia. Ez az energia mindennél nagyobb volt. Fel se tudnád fogni mennyiségét. Az energia aztán anyagot hozott létre( mivel az anyag és az energia ekvivalens egymással). A négy alapvető kölcsönhatás együtt volt. Elkezdett hűlni minden. Végül fokozatosan szétváltak. A kezdetben létrejövő azonos mennyiségű anyag és antianyag mennyisége a CPT szimmetria sértés miatt megváltozott, így anyagbol lett több, a többi kiegyenlítette egymást. Végül létrejött a proton. A nagy hőmérséklet miatt fúziós reakcióban létrejött a hélium és a litium is. Ez volt az univerzum ősanyaga. Bizonyos helyeken ahol sok hidrogén volt egymás mellett a gravitáció gömböket hozott létre. A gravitáció egyre nött, s emiatt egyre több hidrogén került egyre kisebb helyre. A súrlódás felhevítette a hidrogéngömböket beindult a fúzió és lőnek csillagok. Ha egy csillag befejezte pályafutását( magyarán elégette az összes hidrogént), héliumot kezd el fúzionálni így keletkezett a vasig bezárólag az összes többi elem. Ha egy csillag tömege nagyobb volt egy másiknál akkor azok felrobbantak és a robbanás során a vastól fölfelé létrejöttek az elelemek. Végül ahol sok csillag volt abból létrejöttek a galaxisok, bár még mindig sok helyen volt hidrogén. Egy csillagrobbanás után( amit szupernóvának neveznek) ismét sok hidrogén meg más egéyb került egymáshoz közel. Ismét beindult a fúzió. A többi anyag sziklaként ütköztek egymáshoz. Az ütközések felolvasztották a felszínét, és végül kiakalult egy bolygó. Amikor elkezdett hűlni akkor víz is megjelent rajta. A bolygónak lett légköre, amely sokféle gázt tartalmazott metánt ammóniát stb. A villámlálsok ezeket reakcióba kényszerítették végül 3,5 milliárd évvel ezelőtt létrejött egy fehérje, majd a fehérjékből egy nagyon hossabb molekula ami irányítani tudta a fehérjéket. Ez volt az első sejt. Képes volt az önreplikcációra azaz az osztódásra. Az osztódás nagyjából hibátlanul ment végre. Ám indőként nem jött össze. Így mindenféle sejt jött létre. Ebből az maradt meg amely életképesebbnek bizonyult. Így létrejöttek az egyre fejlettebb élőlények. A DNS volt az a molekula ami irányítani tudta a sejtet. ( persze az RNS is képes volt rá, ám az nem ilyen hossú), a DNS osztódásának hibái a mutációk hozták létre az embert. Hát innen van az információ, a véletlenek és a kémia törvényeinek köszönhetően.

2013. ápr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
Ha könyvek olvasásának ez az eredménye (lásd fentebb), azonnal el kell égetni minden könyvet. Vagy egy meghatározott könyv tanulmányozásának feltételéül kell szabni más könyvek ismeretéről és megértéséről tartott beszámolót. Ellenkező esetben a földön az őrültség lesz az úr, az értelmes emberek kivesznek.
2013. ápr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!