Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki olvasta Stephen Hawking...

Valaki olvasta Stephen Hawking bármelyik könyvét?

Figyelt kérdés
Ha igen milyen volt?

2013. ápr. 7. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
igen olvastam 1et, a tér és az idő természetét. eléggé a laikusoknak íródott, egyáltalán nem tudományos szakkönyv, ezért nem tetszett, végig sem olvastam
2013. ápr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Régebben olvastam az Idő rövid történetét. Ha valakit érdekel a tudományos megközelítés és nem ijed meg az elméleti fizikától, akkor izgalmas. Ha valaki csak kicsit kíváncsi és egyszerű válaszokat vár, akkor neki száraz lesz és unalmas.
2013. ápr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Pedig az Idő rövid története éppenhogy tudományos műnek nevezhető (szerintem), amely a laikusok számára íródott. Épp azoknak, akiknek csak minimális ismereteik vannak a fizikáról, az Univerzumról, de érdeklődn(én)ek ezen dolgok iránt. Könnyen érthető, könnyen emészthető, és a tudomány mai álláspontját pontosan tükrözi ezekkel a benne taglalt dolgokkal kapcsolatban.


Egy mű nem attól lesz tudományos, hogy több benne a képlet, mint az írott szöveg.

2013. ápr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én olvastam az idő rövid történetét, a világ egyetem dióhéjbant, és a nagy tervet. Érdekesnek és emészthetőnek találom őket számomra is mint kíváncsi műszaki beállítottságú ember.
2013. júl. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az idő rövid történetét olvastam, nagyon érdekesnek találtam, pedig sok közöm nincs a fizikához, gimiben úgy rugdostak át:D
2013. szept. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az elegáns univerzum című művét olvasom már két éve.Kezd átjönni:-)
2013. szept. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A választ nem fejeztem be.Nagyon érthető,biztos sok fizikussal nem ért egyet,én nem véleményezném egyiket sem.

Viszont Hawking gondolatmenete nem csak jó,de sok választ megkaptam.A puding próbája az evés,olvass tőle valamit!

2013. szept. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én olvastam tőle a mindenség elméletét és az idő rövid történetét.Mindkettő közérthető,könnyen emészthető volt,mégis az asztrofizika komoly kérdéseivel foglalkozott.

Szerintem ha Hawkingot akarsz olvasni akkor kezd a mindenség elméletével.Ezen könyve 7 előadást tartalmaz melyek az asztrofizika és a kvantumfizika témakörével foglalkoznak.Mindegyik fejezet mást és mást mutat be ,pl fekete lyukakat és a könyv címét is adó mindenség elméletét.De bármelyik könyvet is olvasod biztosan nem bánod meg.

2013. szept. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs,az univerzumot Brian Greene írta,elírtam.
2013. szept. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!