Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem lehetséges egy...

Miért nem lehetséges egy kitüntetett koordináta-rendszerhez viszonyítani az összes többi koordináta-rendszert?

Figyelt kérdés
Tehát miért szükségszerű hogy egyenértékűnek tekintsük az összes rendszert? :)

2013. ápr. 13. 22:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
39%
Mert a tapasztalat meg az elmélet is ezt mondja
2013. ápr. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%

Mert a fizikai törvények invariánsak a tér- és időeltolásra, valamint a forgatásokra is.


Például mindegy, hogy egy kísérletet egy adott pontban, vagy egy másik pontba eltolva végzel el, persze ha minden más körülményt is arrébbviszel.


Annak, hogy a világ ilyen (a fizikai törvények nem függenek a helytől, időtől és a megfigyelő szögétől), komolyabb következményei is vannak: az impulzus, az energia és a perdületmegmaradás.

2013. ápr. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
18%
Hát a helyzet bonyolultabb ennél, mivel nem áll fent az időeltolási szimmetria. ennélfogva enegiamegmaradás sincsen
2013. ápr. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

De fennáll mind a kettő, csak nem az Euler térben, és nem a klasszikus fizikában (a megfelelő körülmények mellett ott is).


A kérdésre: sok szempontból magyarázható. Legyen elég annyi, hogy sok tapasztalati tényt egységes és ellentmondásmentes elméletbe foglalt a két relativitáselmélet. Azok alapkijelentése a koordinátarendszerek relativitása. Azóta sokan ellenőrizték a legváltozatosabb módszerekkel, és kiállta a próbát. Nincs okunk hát kétségbe vonni.

2013. ápr. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
31%

hiába írod le mégegyszer, attól még nem lesz igaz, és hiába pontoztok le, attól még az én válaszom a helyes..

ráadásul pont a nem klasszikus fizikában ne lenne? Épp hogy ott van, mivel az idő ott homogén.

Az áltrelben nem homogén az idő. Plusz az áltrelnek a geometriája a pszeudo-Riemann geometria..

Szimplán szimmetriákból levezethető hogy nem létezik az energiamegmaradás "törvénye", de ha akarod akkor magad is beláthatod kevesebb matekkal, veszed a négyes energiaimpulzus-tenzor négyesdivergenciáját, és nem kapsz megmaradó mennyiséget, tehát nincs energiamegmaradás.

Már megszoktam hogy lepontoztok, de hiába állítjátok az ellenkezőjét, attól még messze nem lesz igazatok

2013. ápr. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Vigyázz ötös mert itt nem szabad ilyeneket mondani ,és főleg gondolkozni csak a jól bemagolt dogmákat szabad hirdetni. Leszel te még 30% on is.

Mellesleg az enegriamegmaradást már rég megcáfolták ,illetve sötét anyagról beszélnek ilyenkor hogy kimagyarázzák (anti anyagról).


A kérdésre csak annyi a válasz hogy mert az idő paraméter nem egy fiktív segédfogalom amit az ember csak azért talált ki hogy rendszer legyen az életében.

2013. ápr. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Úgy látom nagy áltudós gyülekezet verőik itt össze.

Könyörgöm, mondjatok egy konkrét jelenséget, amiből arra lehet következtetni, hogy az energiamegmaradás sérül.

Arra, hogy nem sérül több száz példát lehet mondani. Én csak egyetlenegy példát kérek. Egyet..

2013. ápr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Elég szomorú hogy belőled fizikus lesz :(

Nekem már megvan a fizikus diplomám és a megfelelő matematikai tudásom is hozzá, úgyhogy jól hangzó szavaktól, mint négyesdivergencia nem fogok hasraesni :D

Amúgy tőlem Nobel-díjas is lehetsz ha egyszer ökörségeket beszélsz.


Az előző kommentemben kértem, hogy írj egy jelenséget, ami szerinted ellentmond az energiamegmaradás elvének. Továbbra is várom.



(Amúgy nem Szilárd vagy véletlenül? :D)

2013. ápr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
bocs, de aki azt mondja hogy a relativitáselméletben az idő homogén, annak nem tudom elhinni hogy valaha köze volt az elmélethez.
2013. ápr. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
A homogén szó ennél a kérdésnél eddig csak a te kommentjeidben szerepelt, én ilyet nem mondtam. Továbbra is várom a jelenséget, amiről állítod, hogy sérti az energiamegmaradás tételét.
2013. ápr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!