Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az Otto-ciklus kompressziós...

Az Otto-ciklus kompressziós és expanziós szakaszainak egyenletét szeretném felírni P-V diagramban. Ezt hogyan tehetem meg?

Figyelt kérdés

A kompressziós ciklusét sikerült: p = p1*(V1/v)^κ. (ahol p-t ábrázolom a v függvényében) Ismerem a V1-et, illetve a kompresszióviszonyt. (így a V2-t is), tehát a fenti egyenletet ábrázolom a V2-V1 szakaszon. Hasonlóképpen kéne ábrázolni a 3-4 (tehát expanziós) szakaszt, de nem tudom, hogyan tudom kiszámolni a p3 nyomást. Ismerem a következőket: V1, V2, T1, κ, m (a tüzelőanyag tömege), R = 287, α (hőátadási tényező) és ismerek még valami β1-et és β2-t, amiket nem tudok, hogy mik. Tud valaki segíteni?


Valahogy a p2, V2, T2 adatokból kéne elővarázsolnom a p3, T3 adatokat, és azt is sejtem, hogy valahogy az R, m T2, κ kell hozzá, de eddig nem kártam sikerrel.


2013. ápr. 23. 14:50
 1/1 Silber ***** válasza:
A dolog már ott hibádzik, hogy R=287 a levegőnek felel meg. Ezen felül a ß-k is szerepet kell játsszanak, ha megadták. Hiába van hőátadási tényeződ, nem ismerjük a hőmérsékletszinteket, így az elvesztett hőt sem.
2013. ápr. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!