Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért lesznek ingerlékenyebbek...

Miért lesznek ingerlékenyebbek a nők a menstruációs ciklus kezdetekor?

Figyelt kérdés

Rendben, hogy összefüggésben van egymással a hormonális - és az idegrendszer, de számomra ez akkor sem magyarázat. Úgy hallottam, hogy ez az érzékenység szervezet szempontjából luxus, vagyis nem lenne szükségképpen nélkülözhetetlen. Akkor mégis miért "kell"?

Olyanok válaszoljanak, akik tényleg tudják a biológiai és/vagy kémiai okait, ha kérhetem. Köszönöm szépen!


2011. júl. 2. 14:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
Képzelj el egy gyomorgörcsöt vagy fogfájást. Képzeld el, hogy napokig tart és tudod, hogy mindjárt elkezdesz gusztustalanul vérezni. Gondolj bele őszintén, hogy nem lennél-e ideges. Egyszerűen egy-két nap folyamatos fájdalomtól akkor is ideges leszel, ha amúgy elviselhető.
2011. júl. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nő vagyok, szóval nem az empátiával vannak problémáim. És azt hiszem, a kérdésben biológiai/kémiai okokat kértem. Sok nőnek a vérzés megindulása előtt 1-2 nappal is lecsökken az ingerküszöbe. Na, ennek az okára vagyok kíváncsi, nem okoskodásra meg egyebekre.
2011. júl. 2. 15:32
 3/17 anonim ***** válasza:

A hormonális és vérnyomás változások nagyon könnyen okozhatnak hangulatváltozásokat is.

Amúgy én is elég ingerlékeny lennék, ha tudnám, hogy most 5 napig vér fog csurogni belőlem és rosszul is leszek.

A különbség az, hogy most már léteznek olyan fogamzásgátlók, amelyek a ciklust is megszüntetik (3 hónapra, 1 vagy 5 évre) - én biztos, hogy olyat használnék.

2011. júl. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi, utolsó, de ez még mindig túl általános. Tulajdonképpen azt írtad le, amit én, a kérdés alatt. Egyébként nem arra a fajta feszültségre gondolok, hogy "úúú... b*sszus, már megint vérezni fogok", hanem arra, ami magától jelentkezik, és makacsul jelen is van, bármit tesz az ember.
2011. júl. 3. 07:13
 5/17 A kérdező kommentje:
Ismételten kérném, hogy azok válaszoljanak, akik TÉNYLEGESEN értik, hogy mit szeretnék kérdezni és tudják is arra a választ.
2011. júl. 3. 07:16
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek ősi okai vannak,ösztönösek,a fajfenntartás védelmét szolgálják.A tüzelő állat is agresszív,ingerlékeny,válogat,amelyik hím nem tetszik neki azt elűzi,vagyis kiválasztja azt az egyedet,amelyik a lehető legéletképesebb utódokat képes neki nemzeni.Ezen kívül a párzó,tüzelő állat sokkal inkább ki van szolgáltatva az ellenséges támadásnak is,ezért idegrendszere "élesbe" kapcsol,kifinomultabb,egyszóval ingerelhetőbb.Innen,vagyis az ősemberi létből eredeztethető a máig megmaradt menstruáció előtti érzékenység is.
2011. júl. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Úúú, köszönöm szépen, utolsó, ez roppant érdekes!! :)
2011. júl. 3. 12:32
 8/17 anonim ***** válasza:

egyetértek az utolsó válaszoló mondandójával, bizonyára a fizikai érzékek(szaglás, tapintás, látás, hallás, ízlelés) élesednek ki azon okokból, amiket felvezetett(védekező mechanizmus), és lehetséges, hogy a nő ezeket rosszul éli meg, és emiatt törhet felszínre agresszió a viselkedésében, mert a tapasztalata, amit egyértelműen az érzékszerveiből nyer, nem "szokványos", és mások iránta közvetített kapcsolatfelvételét támadásnak éli meg...de ha valaki tudatosítja magában, hogy nincs mitől tartania ekkor, mivel tudja, hogy nem eshet baja, hiszen emberről van szó, akkor ez a fajta magatartás megszűnik, vagyis a pszichikai ingerültség eloszlik.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm szépen!
2011. júl. 3. 19:48
 10/17 anonim ***** válasza:
Azért ez érdekes kérdés,hogy több évezredes ösztönöket,amelyek már nem pusztán ösztönök,hanem talán szervezet biokémiai folyamatai,képes e felülmúlni és szabályozni a tudat?
2011. júl. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!