Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A pusztító erdőtüzek során...

A pusztító erdőtüzek során rengeteg energia szabadul fel hő formájában. Történt már próbálkozás ezen energia hasznosítására?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 24. 20:42
1 2
 1/12 beglerbég ***** válasza:
Szalonnasütés.
2013. ápr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ennél azért komolyabb dologra gondoltam. Esetleg kisérletek történtek erdőtüzek kapcsán? Miről szóltak?
2013. ápr. 24. 21:21
 3/12 anonim ***** válasza:
Azért kíváncsi vagyok milyen ilyesmit fogsz még kitalálni a héten. Pl "hasznosították e valaha a kérődző állatok metánkibocsátását" és hasonlók :)
2013. ápr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 acelsziv ***** válasza:
Legalább annyi kísérlet volt, mint a légkörbe kerülő meteorok által gerjesztett energiák befogására.
2013. ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
igen, egyszer egy erdőtűz idején egy hatalmas vasdarabot lógattak az égő erdő fölé sok helikopterrel órákon át, és amikor felmelegedett, akkor beletették egy nagy víztározó vízébe, ami ettől felforrt és a mai napig ezzel az eljárással hajtják több erőműnek a gőzturbináit. a jövő energiaforrása
2013. ápr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 beglerbég ***** válasza:

Igen, rengeteg energia szabadul fel. Ha az áramfejlesztésre gondolsz, akkor adok pár tippet, hogy miért nem.


[link]

[link]

[link]


Mi a közös ezekben a hőforrásokban?

2013. ápr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A kisérletekkel kapcsolatban nem energiára gondoltam. Bármilyen olyan dologra, ami ilyen hosszú hőbehatást igényel.
2013. ápr. 24. 21:57
 8/12 A kérdező kommentje:
3.; ez az utolsó energiás kérdésem, az én fantáziámnak is van határa ill. nem akarok hülyeséget kérdezni. holnap kategóriát váltok, sok más dolog érdekel még
2013. ápr. 24. 22:02
 9/12 A kérdező kommentje:
3.; de ha van valami, amit meg szeretnél kérdezni itt, csak nem merted, küldd el üzenetben, szívesen kiírom a kérdést
2013. ápr. 24. 22:05
 10/12 anonim ***** válasza:
Te tetted fel a földrengéses, állati energiás kérdést is? Saját gazdálkodást akarsz?
2013. ápr. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!