Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Whiting-féle deszkás inga? HELP!

Whiting-féle deszkás inga? HELP!

Figyelt kérdés
ki volt az a whiting? nem találos róla semmit :( az ingáról is csak nagyon keveset.. fizika beadandóshoz kellene

2013. ápr. 27. 21:50
 1/3 A kérdező kommentje:

a témám: gravitációs gyorsulás meghatározása szabadeséssel és whiting-féle deszkás ingával

sajnos nagyon kevés dolgot találtam.

2013. ápr. 27. 22:12
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez emelt szintű érettségi mérés, ha még bennhagyták a tételek között… De talán szeretik adni középszinten is.


Szerintem ő lesz a delikvens, bár tényleg kicsit nehéz volt megtalálni: [link]

Ha véletlen nem nyert, akkor ők jönnek még szóba: [link]


Az ingáról pedig magyarul is elég sok mindent és könnyen találni szerintem, a fent említett érettségi cucc miatt. Youtube-on videó is van róla, hogy hogy működik: http://www.youtube.com/watch?v=17TH865ZJ38

Annyi a lényeg, hogy az inga egy NEGYED periódust leng, mire ráesik a golyó. Az inga periódus idejét könnyen meg lehet mérni, mint ahogy azt is, hogy a golyó mennyit esett ez alatt. Aztán eltekintünk a közegellenállástól (mondjuk mert lassan esett és keveset), végül a szokásos s = g/2*t^2 képletből megmondjuk, hogy g = 2*s/t^2 = 2*s/(1/4*T)^2 = 32*s/T^2.

Állítólag kicsit szöszmötölős, mire mindent beállítunk, hogy klappoljon, de nem vészes cucc.

2013. ápr. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi Szerintem csak az a nő lehet, mert nincs más fizikához kapcsolódó Whiting.

Szabadeséssel hogy lehet meghatározni a gravitációs gyorsulást?

2013. ápr. 28. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!