Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha vannak földrajzosok, azok...

Ha vannak földrajzosok, azok segítenének a véleményükkel?

Figyelt kérdés

A Földön 50 millió évvel későbbi körülményekről szeretnek egy következtetést csinálni. Akkorra Afrika teljesen nekiütközik Eurázsiának, felgyűrve a Földközi tenger helyén egy hegységet. Ugyan akkor Ausztrália is közeledni fog az új kontinenshez.

Észak-Amerika pedig távolodni fog, ezzel az Atlanti óceán kiterjedtebb lesz. Az én ötletem szerint megfog változni a Golf áramlat ezzel az egész Atlanti óceánnak az áramlási rendszere. Tehát, hogy a Golf-áramlat által szállított meleg víz esetleg lehűlne mire az új kontinens partjaihoz érne

Lehetséges, hogy ezek miatt hidegebb lesz Európa északi és nyugati részén, míg a Szahara helyén, mivel az a Földközi-tenger területén lévő hegység árnyékában fekszik, így a hegycsúcsról lebukó sarkvidéki légtömegek miatt ezt a területet több eső fogja érni, mint a XXI-dik században, esőerdők lesznek?


2013. ápr. 29. 13:39
 1/3 A kérdező kommentje:
És itt egy térkép.
2013. ápr. 29. 13:54
 2/3 A kérdező kommentje:
2013. ápr. 29. 13:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok csúcsszuper földrajzos,de egész jónak tartom magam.Tudod erről már én is sokat elmélkedtem,és erről amúgy film is készült már.Abban még részletesen is mutatták,hogy hogyan fognak vándorolni a kontinensek,asszem Ausztrália a Déli-sarkra nyomul majd be pl.,de elég régen láttam már a filmet,azt tudom,hogy engem nagyon lenyűgözött és sokáig itthon anyukámnak csak a filmről tudtam beszélni és az azalapján fejtett elméleteimről,akit meg egy csöppet sem érdekelt,és egyszer szó szerint elaludt a mesélésem alatt.Azt hiszem,David Attenborough film volt,de nem biztos,sőt,azt hiszem ez más volt,ha érdekel,utánajárok a filmcímének,csak akkor írj privátot,mert nem szokásom visszanézni a megválaszolt kérdéseket.


Szóval a kérdésedre válaszolva,ezeket nem nagyon lehet kiszámítani.Az áramlatok irányítják a szeleket is.Ezek alakítják az éghajlatot.Csak azért,mert nagy mennyiségű vizet szállítana,nem kéne kihűlnie a Golfnak.De az áramlatok azért egymással is hatással vannak.Ha majd a jövőben valamelyiknek akárcsak az iránya is jelentősen megváltozik,már az befolyásolhatja a közelében lévőt,és így mind a domino változhat az egész.Véleményem szerint nem maradnak ezek az éghajlatok és áramlatok örökké,biztosan változni fognak.Hogy a Golffal mi lesz,azt nem tudhatjuk,ez tényleg rengeteg dologtól függ.Lehet,hogy amrad ilyen,mint most,de az is lehet,hogy 50 millió évvel később már nem is létezik majd,és helyette más lesz.Hiszen filózhatnak a geológusok,de bármi történhet a jövőben,ami módosítja aze lképzeléseket,mint mondjuk egy nagyobb meteorit ütközése a földbe.A Szahara megváltozását én azért nem venném biztosra,mert jelenleg az elsivatagosodás a feltörekvő,Magyarország is megy át a mediterrán éghajlatra már,de ez is az ember miatt van főleg.De ha emberi beavatkozás már nem is lenne 50 millió év múlva,akkor is ott van az Atacama meg a Namíb-sivatag,ott az földrajzi elheylezkedés-áramlatok egy abszolút szokatlan ¸¸éghajlatot˝ eredményeztek.Talán nem ártana újra megnéznem a filmet XD

2013. máj. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!