Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől forog a Föld? A Nap? A...

Mitől forog a Föld? A Nap? A Naprendszer?

Figyelt kérdés
A Föld pörgettyűként viselkedik és akkora forgatónyomatéka van, hogy a Holdat is forgatja maga körül. Valószínűleg a Nap adja a tengelyforgáshoz a nyomatékot, de akkor a Nap honnan kapja?

2013. ápr. 29. 18:54
1 2
 1/11 Srapnel ***** válasza:
100%
A naprendszer kezdetben egy forgó gázfelhő volt. Annak a perdülete "maradt vissza" a Napban és a bolygókban.
2013. ápr. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Holdat is forgatja maga körül"


Egy csudát forgatja maga körül!Ahogy az első jól írta az anyag perdülete a robbanás után a darabjaiban is megmaradt!Nem tud egy anyag úgy szétrobbanni hogy ne forogjanak a darabjai

2013. ápr. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, a Föld forgása úgy félmillió éve gyorsabb volt, legalább két órával rövidebb volt egy nap és egy év 400 nap körül lehetett.

Vajon mitől lassult le és tovább fog e csökkenni a forgási sebessége? Van erre magyarázat?

2013. ápr. 29. 21:21
 4/11 Srapnel ***** válasza:
100%
Van. A súrlódás.
2013. ápr. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Méghozzá a Hold lassítja.
2013. ápr. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

A mozgást, bármi legyen az, az ismételten felszabaduló állandó mozgásban levő, magas feszültségű energia teszi lehetővé.


Teljesen mindegy Hogy a Napból felszabaduló, vagy a benne áramló magas feszültségű energiák, a lényeg hogy azok mindig mozgásban vannak, eredendően. (rezegnek vagy száguldanak)


A Napból felszabaduló magas feszültségű gravitációs energia hullámokat alkot maga körül, s ezeknek az állandóan száguldó hullám-sztrádáknak a fogja minden égitest. A hullámok állandó mozgásban vannak és ennek köszönhető, hogy körbejárjuk állandóan a Napot.


A felszabaduló Nap töltései nem csak bezúdulnak a légterünkbe, de szét sugároznak a Naprendszerben megalkotva a gravitációs hullámokat s végül egy magas feszültségű mágneses ívvel zárja körbe magát a Naprendszer-- Tulajdonképpen nagyban ismétli önmagát a természet atomi törvénye.


Mitől forog a Föld ennek valószínűleg több oka is van-- Első, hogy menekülne", a második a belsejében keletkezett és felszabadult energiáknak az állandó mozgása, aminél az egyik biztosítja a tengely körüli mozgását ez az anyagában áramló FEKETE energia, aminek a kisugárzása biztosítja a gravitációs vonzását. A másik a magnetoszféra magas feszültségű energiája, amely a tengely állásának stabilitását biztosítja (részben)


az egész Naprendszer mozgását pedig a galaxis forgásának húzó ereje biztosítja-- a galaxis forgását pedig az összes csillag, égitest által felszabadított és energia sztrádákat alkotót forgása biztosítja. Ennek a nagy erejű forgó mozgásnak köszönhetően alakult ki a galaxis közepén egy Űr- örvény ami, valószínűleg a galaxis felett és alatt is, olyan erőt fejthet ki, amely mindent elnyelő, magába vonzó örvény-, amit elnyelni bevonzani képes, azt átröpíti az univerzum másik oldalára.


ez az én verzióm.

2013. ápr. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ennek a megmaradó perdületnek nem mond az ellent, hogy nem minden égitest forog egy irányba?

Hiszen az Uránusz és a Vénusz tengely körüli forgása, illetve a Neptunusz Triton nevű holdjának keringése retrográd, negatív irányú.

2013. ápr. 30. 00:01
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Azt gondolom talán nem mond ellent, hisz miért kellene minden energia alkotta erőnek hullámnak egy irányba forognia?


Csak nézzük a biológiai testet- az egyik mágneses energiája a fej elején lefelé rohangál de van olyan is ami felfelé és a fejtetejétől hátul lefelé.


Mi a biztosíték arra, hogy az atomnak elektron részecskéi minden befutott pályája egy ugyan azon irányba mozog? Talán nem is lenne jó az egyforma irány- hisz ha valahol ellenkező irányba fejti ki a hatását, akkor ez megakadályozhatja az egésznek a forgását, mint ellenerő, s akkor stabil állapotot biztosítani képes magának az atomnak. Mert azért nem lenne jó ha minden körbe rohangálna- akkor nem lenne álló anyag-


Nézzük a karom sejtjeit--stabil. De ha bevérzik akkor megjelennek a falósejtek egyik kívül rohangál, a másik pont a véraláfutás közepén jelenik meg és ott körbe körbe rohangál amíg fokozatosan nő egy szép kerek fehér folt. Mellette egy másik kerek és arrébb megint egy kerek-- de a pöttyök mozgása és a külső perem fokozatos fehéredése ellenkező irányba történik- miért? mi az a törvényszerűség ami mindenben benne van az atomban a sejtekben stb stb? ismétlik önmagukat csak épp mindig nagyobb méretben, nagyobb energia fazonként

2013. ápr. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Ennek a megmaradó perdületnek nem mond az ellent, hogy nem minden égitest forog egy irányba?"

Nem: ütközések hatására történt így.

2013. ápr. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
mami-ra ne hallgass!!! Egy rakat hülyeséget irt itt össze, semmi értelme nincs. Nem először látom hogy ezt csinálja.
2013. ápr. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!