Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez egy hiba a könyvben vagy...

Ez egy hiba a könyvben vagy én tudom rosszul? (kémia)

Figyelt kérdés

Tudtommal a cellás ábrázolás a könyvben hibás, eggyel többet rajzoltak. De lehet én tudom rosszul de helyesen nem így van? [link]

Link a hibáról (mozaikos tankönyv) [link]

köszönöm (ha rosszul tudom légyszi irjátok le mit nézzek el)


2013. máj. 1. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, ott a szén alap elektronszerkezeténél bizony eggyel több cella van, mint kéne ;)
2013. máj. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
sokkal inkább eggyel több elektront rajzoltak.
2013. máj. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen. Alapállapotban csak 2 van, tehát az utolsó cella üresen marad.
2013. máj. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is azt írtam második :) Azért jó könyv, csak átnézhetnék jobban a 9.-esbe is volt 2 hiba.
2013. máj. 1. 15:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha a 10. osztályba érsz, akkor a pentózok témakört nézd át jól! Az is tele van hibákkal.
2013. máj. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönöm, figyelek majd rá :)Mozaiknál sose lehet tudni :D (jó könyv csak sok hiba van benne, jobban át nézhetnék őket ,és ezt nem csak a kémiára értem)
2013. máj. 4. 07:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát még a biológia. Az szörnyű. A 10.-es biológia faktos könyvem (ízeltlábú van a borítón) olyan töménytelen mennyiségű maszlag van írva...
2013. máj. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én biólogiából a Dr. Lénárd Gábor könyvét használom. Az nagyon jó.
2013. máj. 4. 16:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Én az Irány az egyetem Biológia című könyvet használom. Számos neves biológus írta ezt a könyvet. Képek alig vannak benne, jóformán csak szövegből áll, véleményem szerint kiegészítésre alkalmas a meglévő képes biológiakönyvhöz.

Az ábrái nagyon jók. A HTP-s ábra fantasztikus benne. Hátránya viszont, hogy az emberi bőr nincs benne, legalábbis én nem találtam meg. De az a szint, ami kell benne van a könyvben. Mi úgyis komolyabban vesszük, emiatt nagyon jó, ha nem tudtam leírni teljesen.

Ebben csak egy hibát találtam, tudni kell, hogy sokkal hamarabb észreveszem, mint a tanár :) A foszfor helyett fluort írtak egy táblázatba.

2013. máj. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!