Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy kutatás szerint az elszősz...

Egy kutatás szerint az elszőszülött gyerekek sikeresebbek lesznek, mint fiatalabb testvérük, ez ha igaz mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Olvastam példákat is, pl. asztronauták közül 26-ból 23 elsőszülött, tudósok közül is.
2013. máj. 2. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem van benne valami. Nálunk is én vagyok a kisebb testvér, és a nővérem sokkal sikeresebb ember a munkája terén mint én. Talán mert az idősebb testvér mindig dominánsabb..Így ezáltal sokkal többet képes elérni mint a fiatalabb testvérek..
2013. máj. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert a szülők többet foglalkoznak vele.
2013. máj. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez nem ilyen egyszerű, sok a befolyásoló tényező, ill. a kutatási eredmények sem egységesek. Tessék, olvass el néhányat:

[link]

[link]

[link]

2013. máj. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tsirche ***** válasza:
A mi családunkban pont fordítva van (6 év a különbség), persze kivétel erősíti a szabályt :)
2013. máj. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

@ Tsirche:


Sok családban van fordítva, én is ismerek ilyeneket. Nem is kell messzebb mennem a saját családomnál: apai nagypapám a legfiatalabb (a 9.) gyerek volt, és - bár úgy emlékszem, nem minden testvére érte meg a felnőtt kort, de - ő lett a legsikeresebb. (Ráadásul teljesen mesébe illő a története.) Az ő gyerekei közül pedig a középső volt a legsikertelenebb...


A kivétel pedig nem erősíti a szabályt, ez egy sajnálatosan elterjedt rossz fordítása a latin mondásnak. Bővebben: [link]

2013. máj. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!