Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen biológia tankönyveket...

Milyen biológia tankönyveket tudnátok ajánlani amelyből 100%-os emeltszintű biológia éretségit írhatok?

Figyelt kérdés
Eddig elég szar tanáraim voltak biológiából, de nagyon szeretném megtanulni és jó érettségit írni. Ezért olyasmi könyv(ek) kellene amelyből A-Z-ig megtanulhatom.

2013. máj. 10. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

alap egy Mozaikos könyv család ( a tesztjei azok butaságok, max jelző értékűek, de nem jók), mellé olvasnád az Oláh Zsuzsa félét ("*Biológia 10-11-12 (Oláh Zsuzsa) "), és a Szerényi Gáborosat ("*Nagy biológia feladatgyűjtemény (Szerényi Gábor) ")

Őt mindenféleképpen vedd meg, kézzel fogható formában legyen nálad:

[link]

Ő jó vázlat lesz, ebben majd látod, hogy mi a lényege- mi a fontos a témában, hogy átlásd a dolgokat. Könyveket nézve jók hozzá a Lénárd Gábor féle Biológia I.-IV., Oláh Zsuzsa Biológia I.-III., de igazából bármelyik jó hozzá, jó a Szerényis is, illetve a Mozaikos. Sőt én amikor szerkesztettem az egyetemi "biológia alapjai" című órát, akkor őt is felhasználtam, és sikeres volt, jó vázlat.


A BTV mellé ha pénzed engedi akkor vedd meg a BFK, és a BDL-t is, de a BDL azért felesleges mert neten minden meg van, viszont azért jó ha meg van, mert ez a három így egyben nagyon sokat segít.


Nagyon szerettem ezt a könyvet, így ajánlani tudom Neked mindkettőt:

*Ennyit kellene tudnod biológiából

*Ennyit kellene tudnod kémiából (Balázs Lórántné)

2013. máj. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Te jó ég. Meg ne vedd, amiket előző írt. Osztálytársam is összevásárolt minden szirszart, aztán csodálkozott, hogy nem érti. A mozaikos tankönyvcsaládot (9-10-11-12) vedd meg végig és kész. Tesztes könyvet ne vegyél! Nincs olyan, ami olyanokat ad vissza, mint érettségin. Sok feladatot kitöltöttem a Nagy zöld könyvből. Kb. a feladatok 10%-a normális. A többi csak visszakérdez arra, ami elhangzik a könyvébe a szerzőnek (Pl.: Mi a bőr?). A mozaik feladatgyűjteménye még rosszabb. Abba viszont még az emelt biológia köszönő viszonyba sincs. Aki azt létrehozta elég szabadgondolkodású volt. Hanyatthátast a követelményrendszerrel szemben minden megbánás nélkül hoztak létre olyan feladatokat, aminek köze sincs a középiskolai tananyaghoz.
2013. máj. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Pusztán könyvekből nem fogsz tudni 100%-os emelt szintűt írni. Ezt most tessék elfelejteni és akkor nem ér majd csalódás. Sajnos kell hozzá egy jó tanár aki 4 éven át beléd veri az anyagot. Tesztes könyv tényleg nem kell, a korábbi érettségi feladatokat nézegesd az többet ér.

Esetleg külön tanár. Annak idején 86%-os emelt bioszt hoztam össze, oké nem 100% de nem volt olyan egyetem ahova nem vettek volna fel ezzel és 4 alatt egy biosz könyvet se vettem a kezembe, csak az órai jegyzeteimet néztem, országos versenyek tesztjeit lapozgattam és korábbi érettségi feladatokat.

2013. máj. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Én most fogok érettségizni kedden. Mozaikos könyveket tanultam, meg most csinálom az előző érettségiket. Sztem az elég lesz egy 80ashoz legalább. :)
2013. máj. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 11. 09:13
 6/12 anonim ***** válasza:

Én meg eszekből tanulok:

[link]


[link]


Mindkettőben jelölik a közép és emelt szintre valókat. Azt vettem észre, hogy ami az egyikbe nem találom meg azt a másikban igen, és volt ami az egyikbe vagy éppen a másikban van érthetőbben leírva.

+ még majd a korábbi érettségi feladatsorok. /Azzal még ráérek, majd csak az őszire megyek./

2013. máj. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*ezekből
2013. máj. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Mozaik könyvei, és korábbi évek érettségi esetleg OKTV-k feladatsorai.
2013. jún. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is baromság ötezer féle könyvet megvenni. Minek? Csak belezavarodsz. Ráadásul az ajánlott könyvek szerintem nem is túl jók. A Lénárdos pl. középszintűre még csak csak, de emeltre nagyon nem elég.


Egy normális könyv(sorozatot) vegyél meg, és azt tanuld.

Mellé pedig keress feladatsorokat. Neten is lehet találni

(pl. itt: [link] meg csináld meg az előző évek feladatsorait. Ha tudsz angolul, akkor akár az angolt is megnézheted.


Miközben tanulsz, nézd hozzá a követelményrendszert, hogy tuti ne maradjon ki semmi, mert szerintem olyan könyv nincs, amiben minden benne van...


Szerintem ezek közül a könyv(sorozatok) közül válassz:

[link]

[link]

[link]


Menj be egy könyvesboltba, vagy a könyvtárba és olvass bele mindbe. Amelyik számodra a legérthetőbb, legjobba felépített, azt válaszd.

2013. júl. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs olyan könyv, amiben minden benne van, ami az emelt érettségire kell. Én a mozak 11-et ajánlom a sejbioszhoz, embertanhoz, a 10 se rossz, de én azt még kiegészítettem, utána olvastam a dolgoknak. Ezen felül a mozaik 1-2 mindenképpen kell (a genetika, ökológia nagyon jól benne van a 2. kötetében!)


Nekem 85%-os lett a biológiám, úgyhogy azt gondolom, hogy volt eredménye ezeknek a könyveknek. (Mondjuk lehetett volna sokkal jobb is, ha nem figyelmetlenkedek, de szerintem ez se rossz..)


Ja..nekünk nagyon jó órai jegyzeteink voltak, az volt az alapja mindennek. Sajnos ez tanárfüggő, úgyhogy nem adatik meg mindenkinek:(

2013. júl. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!