Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biológia?! Lenne pár kérdésem...

Biológia?! Lenne pár kérdésem a biológiával, illetve az érettségivel kapcsolatban.

Figyelt kérdés

1. Ha a nyirok lényegében fehérjementes vérplazma, akkor hogy kerülnek a sejt közötti állományba a nyiroksejtek? Annyira össze-vissza módon vannak elmagyarázva, és egy ÉRTHETŐ csoportosítást sehol nem találok, hogy a fehérvérsejteknél és a nyiroksejteknél mi a helyzet. Melyik micsoda, és melyik foglal magában mit?

Ezt szeretném tudni a leginkább.


2.A biológia érettségin lévő feladatok, ha olyan kb. 5 évet nézünk(pl.: 2007-8-9-10-11-12), mennyire van esélye annak, hogy most a 2013-mas érettségiben azokból raknak be?


3.A 2010-es érettségiben, mikor "nevezze meg,

milyen ökológiai kölcsönhatás alakult ki az

alábbi élőlények között"--> Harlekin katica és a levéltetű.


Nos.. itt válaszként ezt a 2 lehetőséget adták meg: táplálkozás/predáció. Én zsákmányszerzést írtam, ami állításom szerint ugyan úgy +/- jellegű.


Itt tehát új kölcsönhatásról van szó, vagy nekem van igazam, miszerint az is elfogadható lenne válaszként, hogy "zsákmányszerzés"?



2013. máj. 8. 14:47
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Nyiroksejteknek a limfocitákat nevezik. Igazából a limfocita is fehérvérsejt.

Tehát a fehérvérsejt a nagyobb csoport. Azon belül vannak granulociták (azokon belül is van neutrofil, bazofil, eozinofil), makrofágok és limfociták. A limfocitákat nevezik nyiroksejteknek.


Az első mondatod első fele és második fele között nincs összefüggés, így nem értem mire gondolsz:D

A limfociták a nyirokszervekből kerülnek a nyirokba (nyirokcsomókból, csecsemőmirigyből pl.).

A fehérvérsejtek pedig "kimásznak" az erekből a szövetek közé. Bizonyos ingerek hatására különböző receptorok segítségével hozzátapadnak az érfalat belülről borító sejtekhez (endotélsejtek), majd a sejtek között ilyen álláb-szerű mozgással bemásznak a szövetek közé.


2. 0% az esélye. Nem ismétlődnek.


3. Predáció=zsákmányszerzés. Tehát a te válaszod is jó.

2013. máj. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!