Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges-e hogy egy robot...

Lehetséges-e hogy egy robot egyszer öntudatra ébred?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ez egyrészt kicsit lerágott csont,

másrészt senki sem tudhatja a másikról hogy van e öntudata. De ebbe most ne menjünk bele és sajnos nem találtam egy konkrét ilyen kérdést sem



2013. máj. 12. 19:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre még azt sem igazán tudjuk, mi az az öntudat, mitől van, mi alkotja, hol a tudat határa, stb.

Én elképzelhetőnek tartom.

2013. máj. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ahhoz olyan programot kéne írni, amely képes a tanulásra és önfejlesztésre. Ilyenek ugyan már léteznek, de még kezdetlegesek nagyon. Olyan szintű öntudathoz viszont, ami nem csak mérhetetlen információ mérleglésén alapszik, ahhoz valószínűleg valamilyen érzelem is kéne.
2013. máj. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Ez a mesterséges intelligencia.
2013. máj. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Addig még sok etikai kérdésben kell közös nevezőre jutni. Az önálló cselekvés és helyzetfelismerés még nem öntudat, csak ügyes program. Az öntudat nehezen megfogható dolog, szükséges hozzá az én-tudat, és az érzelem megjelenése. Ehhez ismerni kellene az érzelem hordozóit, működési módját.
2013. máj. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Lehetséges.

Nem mostanában fog megtörténni.

2013. máj. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Wadmalac ***** válasza:
A logikai és asszociációs képességeket és a háttéradatbázist nagyságrendekkel kell még fejleszteni. Az agymodellező számítógépes kutatások tűnnek a legesélyesebb útnak.
2013. máj. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

Egyébként szerintem ez nem öntudatra "ébredés" lesz, hanem szándékos, elvárt és tervezett esemény. Egy olyan számítógépnél, ami már elvileg képes lesz erre, biztosan az összes kutató úgy fogja várni az eseményt, mint egy ifjú apuka a porontyot a szülőszoba előtt.

Kizárt dolognak tartom, hogy egy számítógép majd váratlanul válna tudatos személyiséggé.

2013. máj. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az is jó kérdés, hogy mi az, hogy öntudat?
2013. máj. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Buta kérdés.

Az, hogy képes vagy felismerni magad, és megkülönböztetni mindenki mástól.

Egyszerű jele, hogy nem kezded keresni a tükörben a "másikat".

2013. máj. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Buta kérdés butáknak.


De próbáld már meg definiálni, hogy mi az! És ne E/1 személyben átélt élményekből meríts!


Meg azt is, hogy hogy jön létre, meg efféléket... (hááá én tudom, hogy én vagyok, meg a Józsi is tudja, hogy ő ő mer' mondta! Meg hát a Józsi is olyan mint én, tegnap is mindketten ittunk sört a presszóba, akkor dumáltunk erről, hogy ő ő, én meg én vagyok)

2013. máj. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!