Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 12-es biológia utolsó témaköre...

12-es biológia utolsó témakörei micsodák?

Figyelt kérdés

Sziasztok. valaki, akinek megvan még a 12-es biosz füzete, vagy most végzett letudná nekem írni az utolsó óra címeket(témaköröket?

Mert mi csak a társulások szerkezetéig jutottunk el, meg külön órán az utolsó anyagokat vettünk, de van egy rés a két óra menet közt, meg a külön órásat nem igazán tudom milyen sorrendben volt, és fontos lenne, mert a két füzetet 1 füzetbe írtam át, és szeretném sorban leírni a témákat, csak sajnos nem tudom hogy van:(((


Valaki kérem szakítson rám két percet, és írja le, hogy hogy vannak sorban a dolgok. Én is leírom, hogy nekem hogy vannak a külön órás füzetben.


Szóval, alap órán eljutottunk a Társulások szerkezete és változásai című részhez, ezt még kidolgoztuk.


Külön órán így vettük a bioszt:


-Környezet és természetvédelem


-Hazai természetvédelmi rendszer, hazánk védett területei


-Környezetszennyezés


-Talajszennyezés


-Talajvédelem


-Vízszennyezés


-Légszennyezés


-Energetika


-Hulladék


-Az evolúció genetikai alapjai


-természetes szelekció


-Fajok kialakulása


Ezeket vettük, elméletileg a legutolsó anyag van az elején,(Környezet és természetvédelem) és úgy haladtunk visszafele, de mivel nincs bioszkönyvem nem tudom megnézni, hogy valóban így van-e

Kedden érettségizem, és még ezek az utolsó leckék nincsenek leírva, és szeretném még ma leírni, úgyhogy kérlek aki tudja írja le nekem lista szerűen, hogy ők hogy vették


Előre is 1000 hála a válaszolóknak!



2013. máj. 12. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi így vettük:


Környezet és jellemzői(tűrőképesség, indikátorszervezetek, élettani és ökológiai niche, kompetitív-kizárás elve, gradáció)

Környezeti tényezők (fény, víz, levegő, hőmérséklet, talaj)

Populációk és szerkezete, változása (egyedszám, egyedsűrűség, térbeli eloszlás, korbeli eloszlás, potenciális és reális szaporodóképesség, r- és K-stratégisták)

Populációk közötti kölcsönhatások (szimbiózis, antibiózis, predáció, parazitizmus, kommenzalizmus, kompetíció)

Társulások és jellemzői (szintezettség, mintázat, szukcesszió, aszpektusok, tószukcessziója)

Hazai társulások (intrazonális és klimazonális fás társulások és fátlan társulások)

Anyagforgalom és energiáramlás (szén, nitrogén, foszfor anyagok forgalma, termelők, lebontók, fogyasztók, tápláléklánc, táplálékhálózat)

Biológiai sokféleség

Környezetvédelem (levegő, víz, sugárzás, hulladék, talaj)

2013. máj. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszodat!

:)))

2013. máj. 12. 21:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi meg ott az ökológia fogalmánál leragadtunk. xD :D
2013. máj. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Bocsi hogy nem teljesen ide illő és nem válasz, de ezt mi 8.-ban vettük és még volt egy fejezet az evolúció után: A táplálékláncok és a területi biodiverzitás
2013. máj. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!