Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen átmérőjű vezeték kell...

Full twirl kérdése:

Milyen átmérőjű vezeték kell a 9V-os telephez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudnátok segíteni abban, hogy milyen átmérőjű vezetéket szoktak használni 9V-os telep áramkörbe kötéséhez?

2013. máj. 19. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyen kérdést akkor szoktak föltenni, amikor komoly amperek szaladgálnak a vezetéken. 9V-os elem

[link]

- ha erre gondoltál - néhány 10mA-rel szokott terhelődni, különben hamar kimerülne. Uis nagyon kicsi a kapacitása.

Szóval olyan vékony, amilyet még tudsz kezelni, forrasztani, stb. 0.1-0.3 mm már tökéletesen megfelel. :)

2013. máj. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyenáram szempontjából a kapacitás és az induktivitás lényegtelene, ugyanis nincs gerjesztés.


A maximálisan, az elemből kivehető árammal kell számolni ( Thevenin helyettesítés ). Ezt multiméterrel le tudod mérni, és egy ismert nagyságú ellenállással.


Ha ez megvan, kiszámolhatod a ( pl. réz ) fajlagos ellenállásából, hogy minimum milyen vastagnak kell lennie a kábelednek, hogy ne legyen jelentős veszteség.


Bizonyára rá fogsz jönni, hogy ez egy nevetségesen kicsi érték, pl. legalább 0,01 mm vastagnak kell lennie :)))


Sok sikert!

2013. máj. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget mindkettőtöknek! ;)
2013. máj. 20. 16:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Megjegyzés az #1 válaszomhoz. A kapacitást, mint az elem Ah kapacitását értettem. Sajnálom, ha félreérthető volt. :(
2013. máj. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dagobah666 válasza:

Én több erű flexibilis riasztóvezetéket szoktam venni, mert

az kb 20v-ig jó.

2013. júl. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!