Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Akkor, ha jól értem az evolúci...

Akkor, ha jól értem az evolúcióban a szeretet is a túlélés és a gyilkosságok miatt jött létre? Valamint a genocídium (népirtás), rasszizmus sokkal természetesebb mint a pacifizmus, humanizmus?

Figyelt kérdés

Ha jól végig gondolod, akkor a genocídium (népirtás) és a rasszizmus, teljesen természetes, normális dolog az evolúció szempontjából...

Ha már itt tartunk - pusztán materialista szemmel - nincs erkölcsi érték csak amit az ember megalkot és ráerőltet, elfogadtatja a többi embertársával. A szeretet ugyan annyira a túlélést szolgálja, mint bármely más érzés: azért jött létre a szeretett, hogy a populáció egyedei, jobban védelmezzék egymást a többi populációtól és a vadállatoktól.Ez lehetővé tette, hogy jobban tudjon szaporodni a populáció. Sőt! A kiscicák, kiskutyák azért olyan aranyosak és szeretni valóak, mert a kevésbé szeretni való (vadmacska, farkaskutya) egyedeket eltaszíttat magától az ember, és azok nem tudták tovább adni a génjeiket.

Ez a dolog - mármint az - hogy létre jött a szeretett még nem zárta ki azt, hogy oda ők is elkezdjék kiirtani az ellenséges törzseket (eleinte) engedve a túlélés ösztönének...

Ebből az következik, hogy a genocídiumok, rasszizmus burkoltan ugyan, de csupán egy túlélési ösztönnek a kielégítése volt.



2013. máj. 21. 17:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
hogy oda ők is = hogy ők
2013. máj. 21. 18:23
 2/11 anonim ***** válasza:

Természetesebb-e a csoportok egymástól való félelme, mint az egyes csoportokat összetartó szeretet?

Valamint, ha egy csapat mindenkit legyilkolt a környezetében, akkor előbb-utóbb kihalt a beltenyésztettség miatt. Úgyhogy a harciasságnak is nemcsak csoporton belüli korlátai voltak.

2013. máj. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Jól látod kérdező.Csak egy kicsit helyesbítenék:A kiscicák, kiskutyák azért olyan aranyosak és szeretni valóak, mert a kevésbé szeretni való (vadmacska, farkaskutya) egyedeket eltaszíttat magától az ember, és azok nem tudták tovább adni a génjeiket.


Itt nem igazán értem mire gondolsz.A kiscica,kiskutya,azért szeretetreméltó az embernek,mert rendelkeznek az emberkölyökre ismertető vonásokkal:Aránytalan testhez túl nagy fej,nagy szemek,pisze orr,bice bóca járás.Ezek az emberi csecsemőre emlékeztetnek,és mivel ösztön szeretni az újszülöttünket (és egyáltalán a populációnk újszülöttjeit),ezért tévesen,de az állati kölykök iránt is vonzalom támad.

Ez jól megfigyelhetően már kevésbé jelentkezik tőlünk jobban különböző élőlényeknél.Például mivel egy emberi csecsemő és egy laposféreg közt elég kevés hasonlóság van,ezért nem szeretet,hanem inkább undor alakul ki.


Remélem segítettem.

2013. máj. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2# A kérdésedre: Sajnos egyáltalán nem! Mert rontja a többi populáció túlélési esélyét. :( Lásd a háborúkat. Pont azért háborozúnk, hogy szelektáljuk az életképtelenebb populációt és ezáltal tovább éljünk vagy az utódaink és több szeretetet, jólétet tudjanak kapni.


Másikra:Azért írtam, hogy elintet volt ilyen. Nem csak egy olyan mutáns populáció volt aki a szeretet érzésért örökölhet genetikailag. Ezek a törzsek vándorlásba kezdhettek és találkozhattak a szavannán. És ezek pont a kölcsönös szeretet érzése miatt már nem támadtak élből egymásra (csak néha-néha)


3# Én is ettől félek, hogy igazam van! :( Azért is írtam, ki, hogy hátha valaki megcáfolja.

Egyetlen reményem még, hogy valaki megdönti az evolúciót, vagy logikusan meg cáfol. Sajnos egyikre sincs túl sok esély. :(

Segíteni nem tudtál, de a választ az köszönöm. :)

2013. máj. 21. 19:13
 5/11 anonim ***** válasza:
Álljunk meg.Mi az hogy megdönteni az evolúciót?Evolúció nélkül lényegében semmit nem tudnánk mondani a genetikáról,ökológiáról,anatómiáról,földrajzról,paleontológiáról,örökléstanról,biológiai folyamatokról,etológiáról,és biogeográfiáról.Sőt még a gyógyszerészet is felhasználja.Ha az evolúciót akarod cáfolni akkor kapard össze magad de nagyon mert ez Nóbel díj lesz!
2013. máj. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ezalatt, hogy megdönteni, nem azt értem, hogy valamiféle traszcendes hatalmat ami kreálta az embert, helyezzük az evolúció helyébe. Nekem nem az a bajom vele, hogy ellent mond a Bibliának, hanem az ilyesmi amiket felírtam.

A megdöntés alatt azt értem, pl. éter-elmélet.

Régebben a tudósok amikor, kiderült, hogy a fény polarizálható vagy is transzverzális hullám (pl. mint víz). Ebből az következet, hogy akkor kell neki valamiféle közvetítő környezet amin tud terjedni. Ezt nevezték éternnek. Ha jól tudom, bár nem vagyok benne biztos, még számoltak is vele meg használtak és működött.

(De ha tévedek akkor nyugodtan helyettesíts be Newton és Relativitás elméletet. A Newton törvényeket még mindig használjuk attól függetlenül, hogy tudjuk hibásak, csak az nagyon minimális...)

Mind addig míg nem jött a híres étersűrűség mérési nem tudom kicsoda kísérlet ami miatt cáfolva lett.

Na most valami ilyesmire gondolok cáfolás alatt, hogy megdől ugyan az evo, de ettől függetlenül használni fogjuk. Nem (feltétlenül) arra, hogy természet felettit viszünk a tudományba. Oké? Nincs harag azért? :)

2013. máj. 21. 19:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Így már mindjárt jobban néz ki.Különben szerintem neked nagyon tetszene Richard Dawkinstól az önző gén c. könyv.Mek-en (magyar elektronikus könyvtár) fenn is van,olvasni is kellemes,és csipetnyi humor is lett belekeverve.Végig azzal foglalkozik Dawkins hogy az olyan tulajdonságok mint az altruizmus (segítőkészség) és hasonló tulajdonságok hogy is jöhettek létre az evolúció során.
2013. máj. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hallottam róla...

Hát nem tudom, hogy tetszene-e: agnosztikus teista vagyok.

(tehát szerintem valószínűbb, hogy van valami "odaát"... de ezt most hosszú lenne itt kifejteni! :D )

Ő pedig a világ legnagyobb ateistája. Szerintem eléggé elüt az övétől a világképem...

Mindegy, majd megnézem.

Köszi!

2013. máj. 21. 20:33
 9/11 anonim ***** válasza:
Itt nem igazán megy rá a teológiára.Szerencsére marad a szakterületén,a zoológiánál.
2013. máj. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor oké!
2013. máj. 21. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!