Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnátok nekem röviden írni...

Tudnátok nekem röviden írni az Oerstedt kísérletről, és a ferromágneses anyagokról?

Figyelt kérdés
Keresgéltem a neten, de csak hosszú leírásokat találtam. Lényegre törő, pár mondatos megfogalmazást keresek, nagyon fontos lenne. Köszönöm!
2013. máj. 30. 15:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Elsőről nem nagyon tudok mesélni.


Ferromágneses anyagok:

Hasonlít a paramágneses anyagokhoz, fő különbségük, hogy itt az egyes dipólmomentumok kölcsönhatnak egymással. Az olyan hatóköröket amelyekben a dipólok még kölcsönhatnak nevezzük doménnek. Külső mágneses tér ezeket a doméneket befordítja a saját irányába, a nagyobb doméneket nehezebben tudja értelem szerűen. Ha lassan kikapcsoljuk a külső teret, akkor a nagyobbak hajlamosak visszafordulni, de a legtöbb megmarad abban az állapotban amibe befordította a külső tér, így marad meg a mágnesezettsége az anyagnak. Ezt megszüntetni a Curie pont elérésével lehet. Ez egy olyan hőmérséklet pont, ahol a termikus hatások szétzilálják a domének rendezettségét (vasnál talán 770°C, de nem esküdnék meg rá). Ilyen fémek például a vas (Fe), illetve nikkel (Ni).


Ennél rövidebben nem tudom leírni, ez tükrözi a lényegét a dolgoknak.

2013. jún. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Még annyival egészíteném ki, hogy egy hiszterézis görbével lehet modellezni a mágnesezettségét az adott anyagnak.
2013. jún. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!