Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Reális elképzelés, hogy 10 év...

Reális elképzelés, hogy 10 év múlva matematika oktató legyen belőlem egyetemi szinten?

Figyelt kérdés

Van egy anglisztika szakos diplomám, és van állásom is. Telefonos ügyfélszolgálaton vagyok, idegen nyelven fogadok hívásokat. A fizetés nem rossz, jól kijövök belőle.


A gondom az, hogy úgy érzem többre is képes lennék, és szeretnék olyan munkát végezni, ami több "gondolkodást" igényel és esetleg előre is vihetem vele a világot. A mostani munkám teljesen rutinszerű, semmi újdonság vagy kihívás nincs benne. Nem mondom azt, hogy rosszul érzem magam benne, de szeretnék "komolyabb" karriert befutni.


Ötösre érettségiztem matematikából, de csak középszinten. Problémám nem volt vele, de túl száraznak és a világtól elrugaszkodottnak találtam ahhoz, hogy ezt válasszam továbbtanulásként. (Plussz valószínűleg a szülők sem támogatták volna.)


Most viszont már önálló vagyok, van egy viszonylagos egzisztenciám és lehetőségem, hogy változtassak a "sorsomon". Szerintetek mennyire reális az, hogy jövő szeptembertől levelező szakon elkezdjek egy matematika alapszakot, majd mesterszak, PhD és végül egyetemi oktató váljon belőlem?


Úgy számolom, hogy ez 3+2+3 = 7 év lenne minimum, addigra pedig 32 éves leszek. Elkéstem ezzel, vagy lehetséges még váltanom?


2013. jún. 2. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Soha nem késő váltani.

Nekem például három szakmám van: az egyiket csak egy évig csináltam, a másodikhoz néhány év után további képzés kellett volna, de nem vállaltam, mivel már nem szerettem; plusz egy tevékenységet végeztem néhány évig képesítés nélkül, másodállásban, amit szintén meguntam. Így inkább váltottam megint.


32 évesen pedig egyáltalán nem leszel még túl öreg, sokan szereznek másod- vagy harmaddiplomát 30, de akár 40 felett is.

Amit inkább meg kellene fontolnod, az a szakirány, tehát hogy biztosan matematikával akarsz-e foglalkozni. Szerintem ha nem vagy teljesen biztos a dolgodban, nézz körül a www.felvi.hu oldalon, hogy milyen lehetőségek vannak. Sok szerencsét. :)

2013. jún. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges, persze. Meg már mesterszakon is megbízhatnak azzal, hogy tarts gyakorlatot az első-, másodéveseknek. Szóval tulajdonképpen a doktori sem kell, hogy elkezdhess oktatni az egyetemen. Ha kitartó és szorgalmas vagy, akkor menni fog, de könnyű természetesen nem lesz.


Még egy természettudományos érettségi kell a matek mellé, hogy felvegyenek matekszakra, azt hiszem; de a ponthatárok alacsonyak, a középszintű is elég.


(Ui.: 3+2+3 = 8.)

2013. jún. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmiről nem késtél le. Egy barátnőm 29 évesen találta ki, hogy programozó matematikus szeretne lenni. Az is lett.

A legrosszabb, amit tehetsz, ha további 30-40 évre bezárod magad olyan munkakörökbe, amit nem teljes szívvel végzel. Szóval vágj bele nyugodtan, sok sikert! Az csak rajtad múlik, hogy végigcsinálod-e.

2013. jún. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

már bsc 3. évében is lehet gyakorlatot tartani.

amugy sztem anglisztikával többre is lehet menni mint egy ügyfélszolgálatos meló.

2013. jún. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmihez nincs késő és szerintem kifejezetten dicsérendő az ilyen. Úgy tudom MSc-vel is lehet már oktatni tanársegédként egyetemen, viszont a PhD az adjunktushoz már kell. Ha szereted a matematikát, akkor menni fog, bár rengeteg munka lesz vele. Egyszóval én csak biztatni tudlak erre, szerintem teljesen reális elképzelés.
2013. jún. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!