Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent az áram pozitív,...

Mit jelent az áram pozitív, negatív és zérus sorrendű összetevője?

Figyelt kérdés

A generátorok pozitív sorrendű, azaz szimmetrikus háromfázisú feszültséget állítanak elő, de eddig ezt nem neveztük pozitív sorrendűnek.

Az aszimmetrikus esetben pedig negatív és zérus sorrendről is beszélünk. Ezek az aszimmetrikus összetevők szimmetrizálhatók ennek megvan a matematikai menete.

De akkor egyes szakirodalmak miért írnak arról, hogy a negatív sorrendű áram melegíti pl. a gép forgórészét, ha az a negatív sorrendű áram nem is létezik, mert matematikai kitaláció.

Hogy képzeljem el ezt az egész sorrendi áram dolgot? Minden szakirodalom csak ugyanazt ismétli, így a vektor, úgy a vektor, de felfogni nem vagyok képes. Mire gondoljak ha szakirodalomban arra hivatkoznak hogy zérus sorrendű áramok? Mit kell ez jelentsen számomra?



#negatív #pozitív #zérus sorrend #szimmetrikus összetevők #sorrendi áramok
2013. jún. 2. 16:43
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
76%
Elhiszem. Attól még egy marhaság, hogy `62-ben valaki ezt leírhatta, de ma már nem kellene terjeszteni...
2019. febr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Ezt a BME-n is nagyon xarul tanítják. Sokszor nekem is olyan érzésem volt, hogy össze-vissza beszéltek.

Én ilyet még nem hallottam, hogy a meddő ne létezne. 🤣🤣🤣

2019. jún. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 BerciApó válasza:
53%

Ha még érdekel valakit... A neten rákeresve könnyen megtalálható:

Villamosenergetika - Morva György (pdf). A 3.1.4 pontjában kimerítő válasz található a kérdésre.

2020. máj. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Ha elolvastad volna, miket írtak itt, tudnád, hogy semmi újat nem mond Morva tanár úr könyve.
2020. máj. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 BerciApó válasza:
53%
Bocs, van néha, hogy az ember írni tud, olvasni meg nem... :-)
2020. jún. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!