Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szeretnél halhatatlan lenni?...

Szeretnél halhatatlan lenni? Szerinted valamilyen módon lehetséges lenne az öregedés megállítása?

Figyelt kérdés
2009. okt. 7. 11:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Ha már lehet klónozni is, előbb utóbb erre is lesz mód tuti,de nem lenne jó szerintem.
2009. okt. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Én szeretnék, tök jó lehet :)
2009. okt. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Ebben a világban örökké élni???

Köszönöm inkább neeem...

2009. okt. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Persze.
2009. okt. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Őssejtekkel talán az is megvalósítható lesz. De akkor törvénnyel tiltják majd a gyermeknemzést?!
2009. okt. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
61%
Hülyeség örökké élni.... Még ha valamilyen módon fiatalon is tudnák tartani a testem örökké, akkor is hormonálisan, vagy legvégső esetben lelkiekben akkor is 1000 évesnek érezném magam (ha annyi lennék tényleg). Ki akar megfáradtan és kiégve tengődni, amíg létezik ez (az elég tökéletlen) világ? Amúgy szerintem nem lehet ezt elérni, mert úgy tudom, genetikailag kódolva van az öregedési folyamat és a halál. Lehet csiszolni a külsőnket, meg egyre jobb életszínvonalon élni és kihasználni a génjeinkben rejlő max időtartamot (mondanom se kell, hogy nagyon kevés emberrel van ez így, mindenkit általában betegség, baleset, stb. öl meg), de azt nem tudjuk semmiképpen felülírni.
2009. okt. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
De ha az őssejtekkel mindig korrigálni lehetne a sejtek mindenféle hibáját, akkor csak lélekben lehetnél öreg, ha még volna életkedved egyátalán...
2009. okt. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

1. Nem.

2. Valószínűleg megvalósítható az öregedés genetikailag kódolt folyamatának a megállítása. A telomeráz enzim képes a sejtek pusztulásához vezető DNS részlet (telomer régió) rövidülését megakadályozáni. Így halhatatlan sejtek jönnek létre. Csak, hogy a tumorsejtek is így iktatják ki a genetikailag meghatározott pusztulást. Szóval könnyen megtörténhet, hogy a telomeráz mesterséges bevitele daganat kialakulásához vezessen. Ezenkívül az egy dolog, hogy egy-egy sejtbe beleteszik, de egy egész szervezettel már több a gond.

Ha mégis sikerülne az öregedést "kiiktatni", akkor nem tudom, hogy például a neurodegeneratív betegségekkel mi lenne a nem osztódó központi idegrendszeri idegsejtek miatt.

A klónozással meg genetikailag ugyanaz az egyed a végítélet napjáig fenntartható elméletileg, csak a környezet sosem lesz pontosan ugyanaz, így az egyed is időről időre más lesz (az egypetéjű ikrekkel is hasonló a helyzet).

2009. okt. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
én már az vagyok.
2009. okt. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Az idegsejtek is osztódnak, a telomeráz pedig jól is működhet (egyes baktériumok már 4 milliárd évesek - nem az utódjuk, hanem ők maguk).

Fizikailag lehetséges az örök élet.

Más kérdés, hogy az emberi agy nem erre alakult - elég nehezen alkalmazkodna hozzá. Mondjuk ez sem megoldhatatlan... akkor már tényleg csak az a gond, hogy mi lesz a gyerekekkel.

2009. okt. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!