Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki jó geokémiával foglalko...

Valaki jó geokémiával foglalkozó oldalt linkelni? Ami lehetőleg leírja egy egy elem geológiában betöltött szerepét?

Figyelt kérdés

Most leginkább az alkáli fémekhez kapcsolódóak lennének a legjobbak.Házidolgazat céljából kéne,és az van hogy mindenkinek magának kell kitalálnia miként legyen köze a témához.Nos,már látom előre hogy mindenki egy Wikipédia másolattal fog előrukkolni,ezért én azt találtam ki hogy a geokémiával kapcsolatban szeretnék írni.Tudom hogy a nátrium illetve a többi alkálifém is hatalmas szerepet tölt be a szervetlen anyagok (sók) képzésében,de honlapot,cikket vagy akár videót nem tudnátok linkelni?


Találtam oldalakat,de azok ilyen nagyon szárazon írják hogy "ekkora meg ekkora a moláris tömege","ilyen meg ilyen kötése van","fehér színű".Szóval ennél kicsit részletesebb és gyakorlatiasabb cikket kérnék.Várok minden linket,és zöld pacsit adok érte.



2013. jún. 4. 11:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgy értem neked konkrétan az elemek geokémiai rendszerezése kellene. Találtam egy jó segédanyagot (13.o-tól):

[link]

A szerző az elemek Goldschmidt féle geokémiai osztályozását tárgyalja (19.o-tól). Az ábrák innen vannak (angol):

[link]

Honlapot nem tudok, de ez alapján biztosan el tudsz indulni...(Nem kell a zöld.)

2013. jún. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Na mivan? Segítettem, vagy olyan alacsony szinten vagy, a válaszomat nem tudod felfogni sem? Akkor legalább valamit nyögjél ide...nem szórakozásból válaszolgatok a sz.utykoknak...
2013. jún. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!