Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért helytelen a D válasz?...

Ozmium42 kérdése:

Miért helytelen a D válasz? (élettan, sejtfelszíni membránreceptor)

Figyelt kérdés

12; A sejtfelszíni membránban található receptorok

A: kizárólag egy szignál transzdukciós útvonalat képesek aktiválni

B: egy ligand-specifikus kötőhellyel minden esetben rendelkeznek

C: általában G proteinhez kötöttek

D: több liganddal szemben is hasonló affinitást mutatnak

E: általában 7 TM fehérjék

Helyes válasz: B


A KÉRDÉSEM a következő: miért helytelen a D válasz? A kompetitív antagonisták nem pont a hasonló affinitásuk miatt hatásosak?


2013. jún. 4. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem itt endogén ligandra gondolnak, nem gyógyszerekre.

Meg a kompetitív antagonistáknak se feltétlen hasonló az affinitása.

Szóval ez a kijelentés így általánosságban a receptorokra nem igaz.

2013. jún. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ti milyen egyetemre jártok? Vagy ez milyen tantárgyból van?

Nem trollkodni akarok, csak elcsodálkoztam, hogy - bár orvosi egyetemet végeztem (igaz, nagyon régen) - nem nagyon értem, miről van szó.

Sajnos már a mi időnkben is voltak ilyen agyatlan tesztek, mostanság meg már, ha jól tudom teljesen általánossá vált a számonkérésnek ezen módja, ahelyett, hogy értelmes professzorok értelmes kérdéseire válaszolnának felkészült szintén értelmes vizsgázók.

A dolog érdemét tekintve én sem értem, mi a baj a D válasszal, hiszen a gyógyszerek legagyobb része pont azért hat, mert be tud kötni olyan receptorokra, amiket a jóisten nyilván nem azért épített belénk, hogy majd hassanak a gyógyszerek, amiket idővel kitalálunk.

Hogy a tesztíró az endogén ligandokra gondolt, fasza! Nehogy már a vizsgázónak kelljen kitalálni a tesztíró gondolatait!

2013. júl. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Tudom nem aktuális, de tényleg helytelen. Példaként vehetjük az adrenerg receptorokat. Érzékenyek NA-ra és A-ra is, de az alfa- és béta-receptorok is egyértelműen eltérő affinitást mutatnak a két ligandjukkal szemben. Szerintem elég egyértelmű, hogy a receptorok más-más ligandot más-más affinitással kötnek, amit az egyes receptorokat, amikor tanulod, külön meg is kell tanulni hogy melyik mire milyen affinitással rendelkezik.(Legalábbis nálunk még ez a divat)
2015. ápr. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!