Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Orvosi vagy elelmiszermernok?

Kfjgh kérdése:

Orvosi vagy elelmiszermernok?

Figyelt kérdés
Palyavalaszta elott allok es nem tudom melyik legyen, mind kettot szeretnem de felek hogy orvoskent a mai vilagban nem ismernenek el kello keppen. Olyan valaszokat varok akik elvegeztek es mar dolgoznak a ket szakma kozul vmelyikben! A tanacsokat is szivesen fogadom!

2013. jún. 8. 11:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A Corvinus élelmiszermérnöki szerintem nem különösebben nehéz, a tananyag elviselhető, pláne, ha érdekel, a nyomást az okozhatja, hogy a tanárok előszeretettel játszanak a diákok idegeivel, néha egészen pofátlan módon.

Az orvosiról meg csak azt hallom, hogy kegyetlen kemény, viszont ebben az országban szükség lenne JÓ orvosra, mert a tapasztalat azt mutatja, hogy elég sok a kókler. Több, mint "kellene".

2013. jún. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Flector 67 válasza:

Ha jó szakot választasz pl.: bőrgyógyász, nőgyógyász, sebész, hülyére keresheted magad. Ha kevésbé pénzeset választasz, ott is élhetsz a magánrendelés lehetőségével. Ágytálaznia egy orvosnak soha sem kell. Persze túlórázni kell. De ma már szerintem minden munkahelyen kell túlórázni. Nem igazán kedvelik azt a munkaerőt, akinek 4-kor kiesik a toll a kezéből és viszont látásra.

Persze Neked kell tudnod melyik tetszik jobban.

2013. jún. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat, igen igazatok van az orvosival jobban járnék mert egy elismert szakma és ha tényleg lelkiismeretes orvos vagy akkor tényleg jól lehet vele keresni csak félek, nem is inkább rettegek a sulitól hogy nem fogom bírni és bele gebedek, vagy ami még rosszabb hogy kibukok 1-2 év után. az élelmiszermérnökinél ez a lehetőség nem állna fent esetleg még ösztöndíjhoz is hozzá juthatnék. És ezért nem tudom hogy mit tegyek. Mindkét szakmát tudnám szeretni még ha eléggé különböznek is.
2013. jún. 8. 18:16
 14/17 Flector 67 válasza:
Azért annyira nem nehéz az orvosi. 10% bukik ki. De ha ki is buksz, akkor is megpróbálhatod az élelmiszer mérnökit. Igazából csak Rajtad áll. Azonban, ha megvan a pontszámod, szerintem próbáld meg. Legalább 1 évet. Nem veszítesz semmit.
2013. jún. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Rendben, nem változtatok a sorrendemen marad elsőnek az orvosi Debrecenben és hagyom másodiknak a Corvinust és a sors majd eldönti hogy a ponthatárok milyenek lesznek és felvesznek e. Majd meglátjuk!!

Köszönöm a segítségeteket és biztos ami biztos alszom még rá egyet.

2013. jún. 8. 18:32
 16/17 anonim válasza:
Nekem kétségeim vannak azzal kapcsolatban, hogy az orvosi való-e neked. Ugyanis oda azok jelentkezzenek, akik nagyon elszántak és az egész életüket a beteg emberek gyógyításának szentelik. Nagyon nagy alázat szükséges hozzá. Nem könnyű munka, inkább mentálisan, mintsem fizikailag. A munkaidő miatt én nem aggódnék, persze attól függ melyik városban dolgozol, és mennyire lelkiismeretes vagy. Jól ismerek olyan sebészeket, akik ebéd után már mennek haza, mert délután nincs műtét, és ügyelni pedig egy hónapban ötször kell. Tehát nem dolgozzák magukat agyon:-). De ezt kórháza válogatja, hogy mit tehetnek meg. Mindenesetre, ha nem érzed úgy, hogy te bármikor, éjjel-nappal a betegek szolgálatába szeretnéd állítani az életed, akkor ne menj orvosnak, mert szenvedni fogsz... És hidd el nem kell beszólni, mert vannak itt praktizáló orvosok, akik válaszolhatnak, soha nem tudod, hogy ki írja a választ...
2013. jún. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Utolsónak nyomnék egy reply-t, hogy nem egy ember ment oda, úgy hogy nem volt benne elhivatottság, aztán megszerette és maximális előszeretettel csinálta. (Ismerek is ilyet.) Továbbá, nem egy diák ment oda úgy, hogy jaj de jó orvosi, aztán simán kibuktak. Volt osztálytársam is így járt.

Kérdező, valahogy együtt tudok érezni most veled, és hasonló szituációban vagyok/ voltam. De nekem még bejött a vegyészmérnöki is, és nagy eséllyel ez utóbbit fogom választani, mivel nem igazán tudok beletörődni, hogy el kell hagynom a kémiát. Jó.. persze.. Ott van a biokémia, de az mégsem ugyanaz. Nekem valaki azt mondta, hogy ne azt nézzem, hogy mi szeretek lenni ha nagy leszek hanem, hogy mit szeretnék tanulni az elkövetkezendő pár évben, mert így nem csak végig kínlódom -rosszabb esetben- a 6 + éveket, hanem élvezni is kell az élet minden percét. Én így döntöttem az nagyipar-vegyipar mellett.

2013. jún. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!