Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biokémia kérdés. Mit jelent...

Biokémia kérdés. Mit jelent az alábbi mondat?

Figyelt kérdés

Az ATP hidrolízise a kapcsolt reakció egyensúlyát 10^8 faktorral tolja el (nATP ⇒10^8n)


Nem tudom értelmezni. Valaki segítene? Tudom mi az a kapcsolt reakció, mi a hidrolízis, de a többit nem értem.


2013. jún. 9. 04:11
 1/1 Makoscsiga ***** válasza:

Az világos nem, hogy egy kapcsolt reakciónak ugyanúgy fel lehet írni az egyensúlyi állandóját, mint egy sima reakciónak? Ebben az esetben az ATP hidrolízisét "ki lehet emelni" az egyenletből, és így kapjuk azt, hogy a Kd tíz a nyolcadikonszorosára csökken.


Sima reakció:

A <-> B ezt kapcsoljuk C <-> D a ket reakcio egyenlete:

A+B <-> C+D felirva a Kd:

Kd = [C][D]/[A][B] Innen a masodik reakcio egyenlete kiemelheto:


Kd = [B]/[A]*[D]/[C] ahol [D]/[C] a kapcsolt reakció Kd-je. A kérdés, hogy az ATP hidrolízisének mekkora a Kd-je? Ezt a reakció szabadenergiaváltozásából tudhatjuk: dG = 36KJ/mol A Kd és a szabadenergia változás között reláció áll fenn: dG = -K*T*ln(Kd) behelyettesiteve: Kd ~ 4*10^9 Tehát ezzel a számmal kell még leosztani az ATP hidrolízishez kapcsolt reakció Kd-jét.


vili? :-)

2013. jún. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!