Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Káros vagy hasznos a GMO-élelm...

Káros vagy hasznos a GMO-élelmiszer és a GMO-növény?

Figyelt kérdés

Sokféle vélemény - érv és ellenérv egyaránt - elhangzott már, de a legtöbb inkább (politikai és/vagy gazdasági) érdekből hangzik el.

Mi az igazság a génmódosítás körül?



2013. jún. 12. 22:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
37%

Jól írtátok, jelenleg az egész világ egy nagy kísérlet része. Ha szeretsz kísérleti nyúl lenni, akkor támogatod és fogyasztod a GMO tartalmú ételeket.

A GMO ártalmatlanságát "bizonyító" "kutatások" nagyrészét a GMO-ban érdekelt cégek finanszírozták, a de már egyre több független kutatás is létezik, ezek közül leg-GMO-pártibbak is azt mondják, hogy sok több évnyi kutatásra lenne szükség, hogy az ártalmatlanságát bizonyítsák.

Lásd pl.: [link]

Őszinte leszek: leszarom mit esznek Afrikában, de én akkor se akarok feltehetően egészségkárosító élelmiszereket enni. Mivel nem lehet kiszűrni, hogy miben van GMO alapanyag, nálam kilőve minden amiben szója, kukorica vagy bármilyen gabona van.

2013. júl. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Az igazság sajnos nem mindig tiszta, igyekeznek összezavarni az embert. De, ami tény Magyarországon legalább is itt Békés megyében csupán 1 olyan gazdát ismerek, aki nem támogatja a gmo-t. Ő is úgymond az egészségét félti, persze az import szóját megeszi. :)


És akkor pár adat: [link] (12.oldal) Megtalálhatjátok az idei évre előrejelzett termésátlagokat. Az idei évre 3.71 tonna (kukorica) hozamot várnak egy acre földre. Megkímélve titeket a számítástól ez 9.25 tonnás átlagtermés hektáronként. Magyarországon az idei évre 6.5t várnak átlagba amit persze elfelejtenek frissíteni. A mostani szárazság miatt jó ha lesz 5t. Ha tegyük fel nem lenne szárazság, akkor lenne 6.5 tonna átlag. Ez kb. 35%. Amerikában 1 tonna kukorica ára (decemberre)4,65$/bushel ez kb. 41000Ft Ugyanez nálunk decemberre 45000Ft [link]

Na most akkor ott tartunk, hogy -25%. Arról nem is beszéltem hogy a gmo kukoricát könnyebb, olcsóbb termeszteni. A monsanto körüli vitához csupán annyit mondanék, hogy mindenhol az aktuális hatalom bebiztosítja magát. Őszintén szólva én még nem hallottam olyan emberről, aki a gmo miatt halt meg. De méhekről már annál többet hallok. Az már megint más kérdés, hogy miért tiltotta be nemrégen az eu a neonikotionid nevű csávázószert. [link] A cikkben a sárga részt ajánlom. De nem kell aggódni a gazdáknak lesz jövőre "méhbarát" német csávázószer, ami miatt "csak" 20-30%-al mennek fel a vetőmagárak. Még szeretném megjegyezni, hogy általános tévhit, hogy az eu-ban nem lehet gmo-t termelni. Spanyolországban lehet. [link]


És akkor a tavalyi év hazugságairól (ár manipuláció) szót sem ejtettem...

2013. aug. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Őszintén szólva én még nem hallottam olyan emberről, aki a gmo miatt halt meg. De méhekről már annál többet hallok."


Sokat beszélnek róla, de hazudnak. Amennyire tudni lehet, a Bt toxin termelő kukorica virágpora egyáltalán nem káros a méhekre.

[link]

2013. szept. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!