Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Bizonyíték a szellemekre?

Bizonyíték a szellemekre?

Figyelt kérdés
Nem rég olvastam hogy tudományosan bebizonyították az emberi lélek Súlyát.Egy haldokló embert egy mérlegre helyeztek és mikor meghalt/kilehelte a lelkét a mérleg azt mutatta kis hogy könnyebb lett,asszem 20-25 gramm al.Ez lehet bizonyíték a szellemek létezésére is?A lélek a halál után hova "megy"?Létezik menny és pokol?

2013. jún. 17. 19:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szkeptikus vagyok a témával kapcsolatban. Mármint nekem ez a mérés dolog sántít. Távozó gázok? A tüdőből is távozik levegő és a testben is megáll a sejtosztódás, a véráram és egyéb folyamatok. Ezek is okozhatják a "súlyvesztést"
2013. jún. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Valóban, jól mondta az első, ez eddig nem bizonyítás.

Minden ember, aki meghal, iszik vizet, ettől még nem a víz a halál okozója, ugye?

Ilyen méréseknél nem elég azt megvizsgálni, hogy van súlyveszteség, és azt beleilleszteni a hipotézisünkbe. A másik oldalról is meg kell közelíteni a dolgot, vagyis ki kell zárni minden más lehetőséget, ami még súlyveszteséget okozhat.

2013. jún. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Antimod ***** válasza:
Biztos vagyok a lélek létezése felől, de aligha hiszem, hogy van súlya, így úgy vélem, nem mérhető.
2013. jún. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdésed inkább filozófiai, mintsem tudományos. De ez nem azt jelenti, hogy jelentéktelen lenne, sőt...

Ez az örök érvényű kérdések közé tartozik: mi az ember?


Nos, véleményen szerint amíg anyagi testben létezünk, ezen az anyagi testen nem láthatunk túl bármekkora "távolságra", azaz megismerésünk világunk (életterünk) törvényeire jelentős korlátokkal terhelt. És ez valószínűleg így is van rendjén...

2013. jún. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Silber ***** válasza:
100%

Alapból a téma megnevezésével is szkeptikus vagyok, de maradjunk az objektivitásnál.

1.: Nem hiszem, hogy egy haldoklót bárki mérlegelgetne az utolsó perceiben. Ha mégis reprezentatív kísérletsorozatot akarna végrehajtani a tanult orvos, akkor viszont több száz, több ezer beteggel kéne ezt megtennie. "Egy mérés nem mérés."

2.: Egy átlagos ember 70-100 kg (Európa-USA). Az adott mérlegnek képesnek kell lennie érzékelni 1 g-nyi eltérést 100 kg tömegnél. Ezt nagyon nehéz megvalósítani úgy, hogy hitelesíttetni is lehessen.

3.: Minden, még élő ember végez valamilyen mozgást, mégha az csupán a légzés miatti mellkasemelés-visszasüllyesztés. Ez önmagában már generálhat ekkora ingadozást a mérés során. Otthon, egy konyhai mérlegen magad is kipróbálhatod. Tegyél egy flakon vizet a mérlegre, majd várd meg amíg elülnek a fodrozódások. Ha megkevered a vizet (mozgásba hozod, de nem terheled a mérleget plusz erőkifejtéssel) a hullámzás miatt ingadozó értékeket fogsz látni.

4.: Egy filozófiai megközelízés: Tömege csupán anyagi részecskéknek van, így annak megváltozását is csak a tömeg változása, azaz a korpuszkulák mennyiségének változása okozhat (nem relativisztikus rendszerben dolgozunk, mivel nem lőjjük ki a hullát fénysebességgel). Ennek értelmében a lelket egyféle anyagi halmaz kelljen alkosson. Eddig pedig úgy tudtam, a lélek egy mentális fogalom.

2013. jún. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha kiderül, hogy tényleg van súlya, remélem nem lehet majd venni kilóra.

Na meg akkor jöhetne is a klasszikus kérdés: Mi a nehezebb, 1 kiló vas vagy 1 kiló lélek?

2013. jún. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 homo ludensz ***** válasza:
Nekem megvan a köny amelyben többek között ez is szerepel valamelyik évben karácsonyi ajándékul kaptam. Az intézet ahol ezt a haldokló engedélyével végrahajtották a könyv szerint körűltekintően járt el mindent összevetve és 21grammot jegyeztek fel a kutatók. Nincs jelentősége! Ahogyan azt sem tudják megmutatni hogy hol a lélek az emberi testben akkor a súlya is bizonytalan mint a térfogata stb. Az ember test(anyag) és lélek (szellem) kölcsönös kapcsolatának a látható produktuma. Egyik sem létezhet a másik nélkül. Az egyik lélek nélkül holt anyag és a lélek test nélkül esetleg vándorló fuvalat értelmetlen itt tartózkodás a földön.Annyi bizonyos hogy az anyagra érvényesek a föld fizikai szabályai,míg a lélek más kategória.
2013. jún. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Először is: ez a téma már legalább 8-szor volt itt. Tuti, hogy neked is kiírta, mikor feltetted a kérdést.


Másodszor is: ezt a kísérletet már vagy 30 éve végezték el, 8-10 emberrel. Ebből csak az egyik lett könnyebb, 4 grammal! A többi maradt ill. az egyik nehezebb lett a halála után.


Amúgy ezt a városi legendát már hallottam 4, 7, 21 és 70 grammal is.


Ahogy az előbb is írták: egy ember súlya a nap folyamán kg-okkal is változhat!

A kísérletet viszont nem zárt térben végezték, így az eredmény értékelhetetlen.

2013. jún. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Rengeteg "szellemes" maszlag található leírva, különösen az interneten. Értelmes ember elmegy az ilyenek mellett, az idő fontosabb dolgokra is kevés.

Mégis, gondolj bele: szerencsétlen emberek precíziós mérlegen élik életük utolsó perceit. Precíziós mérleg nem úgy néz ki, mint egy csecsemőmérleg nagyban. Közben mindenféle dolog történik velük. Anyagcseréjük van, és egyéb - nem részletezem - jelenségek. Eközben legalább egy ember (lehetőleg nagyon képzett orvos) árgus szemekkel lesi, mikor következik be az egyébként percekig tartó és több fokozatú halál. Közben képes minden zavaró körülményt (anyagot is) kiküszöbölni.

A további részletekbe nem gondolok bele, pedig volna mibe. De ennyi is elég a tökéletes sületlenség belátásához. A mérleg elmozdulása már nem is érdekes.

2013. jún. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
nálam van egy szellem a szobámban,onnan tudom, h érzem a jelenlétét, néha még látom is, és sokszor tesz róla, h felfigyeljek rá. pl. leborít dolgokat a polcomról, meg hasonlók
2013. jún. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!