Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Emberi tudatosság hogyan...

Emberi tudatosság hogyan magyarázható?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet a szabad akarat, a gondolatok megkérdőjelezését magyarázni? Hogyan képes az ember a tudatát megtartani alvás során is, hogyan képes az ember alapjaiban nézve a tudatát megtartani komoly agysérülések után is? Hogy képes az ember a gondolat nélküliségben is ugyan az az ember lenni? Hogy képes az ember megannyi drog után, ami köztudottan brutálisan felborítja az agy kémiáját ugyan olyannak érzékelni?

Nem, nem a személyiségére gondolok, nem az egora, nem arra, hogy xy a fű után többet röhög. Alapjaiban nézve a tényt, hogy te nem a tapasztalás vagy, hanem a tapasztaló, nem a látás, hanem a látó, nem a hallás, hang, hanem a halló?

Ha ez mind fizikai jellegü, hogyan lehetséges megannyi fizikai változtatás után ugyan annak éreznem magam? Még nem volt olyan drog a szervezetemben, amik után komolyan azt mondtam volna, hogy a tudatom megváltozott, minden esetben az érzékelésem változott meg csupán?

Valaki?



2013. jún. 20. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ember érzékeli a környezetének tulajdonságait, jelenségeit. Ebből következtetéseket von le, jelenségeket részekre bont, másokkal összehasonlít, összefüggéseket állapít meg és ezek együtteséből képes később lejátszódó folyamatok (vagyis még nem érzékelhető események) leírására. Vagyis az időt képes érzékelni. Ez együtt a tudat. Vagy van, vagy nincs. Ha a változásáról akarunk beszélni, előbb le kell írni állandó tulajdonságait, azok érvényességi tartományát. Amíg ezt meg nem teszed, addig nem beszélhetsz a tudat változásáról, mert értelmezhetetlen.

A tudat elvesztése, vagy használatában való korlátozottság is két dolog. Az egyénnek alvás közben van tudata, de nem használja. A tudat egy működési forma, hogy a funkciók milyen csoportjainak elvesztése, illetve azok milyen mértékű leépülése esetén mondjuk, hogy annak az amorf lénynek már nincs tudata, az orvosi-filozófiai szakmai megegyezés kérdése. Ha az idő és az ego felismerésének elvesztése következik be, azt már többnyire tudatvesztésnek nevezik (és általában ebbe bele szoktak halni, ha nincs mesterséges életben tartás).

2013. jún. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez az egyik kérdés, amire az emberiség sosem fog választ kapni.
2013. jún. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy fogalmunk sincs róla hogyan van az egész, csak pár embertől folyamatában megkapom a tényszerü közléseket, gondoltam megkérdezem lemaradtam-e valamiről?

BTW az ego elvesztése nem jár halállal, az egot a bal agyfélteke alakítja ki, stroke, stb. során ezt sokan elvesztették időlegesen, és bár furcsa élményük volt, mégis élnek. :)

2013. jún. 21. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!