Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ősrobbanás - tudományosan...

Ősrobbanás - tudományosan megalapozott?

Figyelt kérdés

A fekete lyukakról tudjuk, hogy akkora a gravitációs erejük, hogy még a fényt is elnyelik. Szinte mindent elnyelnek. (Azért csak szinte, mert úgy tudom, Hawking felfedezése, hogy a fekete lyuk "nem is olyan fekete", azaz vannak vmiféle sugárzások, melyeket kibocsát.)

Na szóval, ha az ilyen "apró" fekete lyukak ekkora bekebelezésre képesek, akkor hogyan lehetséges az, hogy a világ legnagyobb fekete lyuka, amely az egész világegyetemet tartalmazta, önmagából kirobbanjon és tágulni kelljen? Ehhez a fénysebesség sokszorosára lett volna szükség, nem? Amelyet tömeggel rendelkező test nem érhet el. Vagy akkoriban ezek a dolgok másképp működtek?


2009. okt. 13. 02:36
1 2
 11/17 anonim válasza:

Az én meglátásom hogy nem is volt ősrobbanás.. legalábbis nem ugy ahogy a mai tudomány azt kijelenti. A ma elfogadott tudat az hubble nevéhez fűződik aki megálapította hogy az égitestek távolodnak egymástól. erre építve állt fel a mai tudomány. visszafelé lejátszva jutottak el oda hogy volt ösrobbanás és egy kis nyavajából lett a világegyetem. EZ szerintem baromság. Én ugy vélem hogy Az ösrobbanás valójában nem volt. Csak amire mi azt hisszük hogy a világegyetem és ami tény hogy tágul, valójában egy hatalmas égitest külső hordaléka ami lehet hogy ütközött egy mássikal és az ebből kiváló darabok ból ál össze a hordalék. mint a saturnus pl.Ugyanis a fizikában minden függ mindentől. De azt a tudósok is elismerik hogy a világegyetemre ez nem igaz. pl atelefonom függ az asztaltól, az asztal a padlótól a padló a földtől a föld a holdtól és a naptól a nap a galaxisunktól stb...

Tehát szerintem nem látjuk a fától az erdőt szindróma

Szerintem a világegyetem az egy nagy bolygó hordaléka és mi abban élünk. és nem az ősrobbanás jelei jönnek be a tvn amikor nincs adás hanem a nagy égitest jelei. Üdv

2009. okt. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
nem ez csak egy elmélet a sok közül "tudományos"köntösbe bújtatva rengeteg arroganciával,majd pár száz év múlva jókat röhögnek rajtunk,te ezek tudod miben hittek??? ha-ha ősrobbanásba meg nagy bumm-ba,ők majd a saját elméleteikbe fognak hinni ugyanazzal az arroganciával.a sok buta magát qrva okosnak meg inteligensnek tartó ember meg szajkózza a marhaságaikat. gyerünk okostónik hozzatok nekem tálcán egy kvarkot vagy egy feketelyukat! nem tudtok,akkor meg miről beszéltek???
2009. okt. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"gyerünk okostónik hozzatok nekem tálcán egy kvarkot vagy egy feketelyukat!"


Minden tálcán egy csomó kvark van.


A fekete lyukak meg átesnek a tálcákon. A kérésed hülye, nem azok, akikhez szólsz.

2009. okt. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
na mutass egy kvarkot gyökér hol van? nem tudod megmutatni akkor meg miről beszélsz?
2009. okt. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Kérlek, több tízezer részecskeütközés bizonyítja a kvarkok létezését, ne légy már ennyire csőlátású! Az atomokat sem látod, de ha nem hiszel benne, nyugodtan kapcsold ki a gépet, köttesd ki az áramot a lakásból, és térj vissza a természetbe. Mit gondolsz, hogy a fizikusok csak a hasukra ütnek, és mondanak mindenféle sületlenséget, hogy butítsák a népet? abból nem lesz technológia. Az LHC óriási beruházás, ami arra épül amit te megkérdőjelezel, gondolod, eurómilliárdokat költenek egy teljesen haszontalan beruházásra? olvastál te már részecskefizikával komolyan foglalkozó könyvet, vagy tudományos cikket? garantálom, nagyjából az előszót sem értenéd meg.
2009. okt. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Az ösrobbanás volt. 10-20 éve fejlödött annyit a technika hogy megtudták mérni a sugárzásának jelenlétét
2009. okt. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"na mutass egy kvarkot gyökér hol van? nem tudod megmutatni akkor meg miről beszélsz?"

Heheh. Egyszer láttam a discovery-n, hogy egy amcsi ember elment az afrikai bennszülöttekhez, beszéltek neki a hagyományokról meg nemtudom mikről. A bennszülöttek a megfázást, betegségeket átokkal magyarázták, és rituáléval lehet 'kigyógyítani' belőle. Az amcsi erre mondta nekik, hogy igazából ez egy nagyon apró élőlény miatt van, amit vírusnak hívnak. A bennszülött kérte, hogy mutassa meg. Az amcsi nem tudta, aztán a b.sz. megkérdezte a többiektől hogy "ti láttatok már ilyet?*hahaha*"


Nah ez most ugyan ilyen szitu, csak te agresszíven reagáltál rá. Primitív megnyilvánulás volt...:)

2009. okt. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!