Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy reakciókinetikai mechanizm...

Egy reakciókinetikai mechanizmus megfordítható Markov folyamat vagy csak ez egyensúlyban az?

Figyelt kérdés
Én azt hiszen igen, de nem értem pontosan mit értenek alatta, mert egy rendszer mikroszkópikusan sosincs egyensúlyban.
2013. jún. 23. 12:04
 1/5 Silber ***** válasza:

Nem ismertem a Markov-folyamatot, így utánaolvastam. Nem tudom honnan vetted a reakciókinetikai és a Markov-folyamat kapcsolatát, de véleményen szerint a reakciósebesség nagyon is függ az előző állapotoktól (reagensek koncentrációja révén).

Egyetlen kivételt tudok elképzelni, ha a reakció nulladrendű kinetikai szempontból. Ekkor elvileg a reakciósebesség független a reagensek koncentrációjától.

Az angol wikipedia alapján egy példa erre az ammóniaszintézis.

2013. jún. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A Marokov folyamatok reverzibilitása a hosszú időre vonatkozó egyensúlyokra vonatkozó összefüggés, azaz nem az időbeli lefolyás, hanem az egyensúlyra vonatkozó átmeneti valószínűségek. De ha nem értesz hozzá, kár volt írnod.
2013. jún. 23. 15:52
 3/5 Silber ***** válasza:
Elolvastam ismét a cikket... Legelőször is fejtsd ki, mit értesz a megforíthatóság alatt.
2013. jún. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
"continuous-time reversible Markov chain"
2013. jún. 23. 20:24
 5/5 Silber ***** válasza:

Nézd- ha nem vagy partner benne akkor ne is várd, hogy segítsenek az emberek. A témához esetleg még fanyúl tudna hozzámszólni.


P.S.: én is tudok angolul, nehogy azt hidd hogy ez olyan nagy kitűnő jelenség lenne a társadalomban.

2013. jún. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!