Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek is gondot okozna...

Szerintetek is gondot okozna ha az emberiség a Naprendszeren kívűlre jutna és ott is pusztítana fajokat/bolygókat, űrszemetet csinálna úgy mint a Földön?

Figyelt kérdés
Mert szerintem egy ilyen agresszív,pusztító fajnak nem kéne kijutni a mélyűrbe..
2013. júl. 7. 17:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően eléggé hasonlóan gondolkodunk, csak kissé elbeszélünk egymás mellett.


Ha az eddigiekből nem lett volna egyértelmű, akkor ezúton konkrétan is jelzem, hogy természetesen én sem helyeslem a szennyezést, pazarlást, fosszílis tüzelők égetését, stb. Azt is, hogy mindig találnak újabb lelőhelyeket, alapvetően inkább kellemetlen tényezőként említettem, mivel ez is csak késlelteti a tisztulást. Sorry, ha ez sem lett volna egyértelmű.


És azért mondom, hogy a tisztaság kulcsa a technika, mert valóban ez a helyzet. Rengeteg, a mindmáig elterjedt ipari és energiatermelési ill. -tárolási módszereknél tisztább és hatékonyabb eljárások állnak rendelkezésre _már most_, csak a szándék és az akarat hiányzik az alkalmazásukhoz. Amit értelemszerűen szintén nem helyeslek, és nyilván azt szeretném én is, ha ténylegesen használnák is ezeket.


A skandinávok _újrahasznosítási_ technikáinak pedig továbbra sincs semmi köze a harmadik világhoz, lévén azt abszolút házon belül oldják meg, pont ez a lényege. Ezt sem igen értem, itt mit lehetett félreérteni. :P És természetesen e téren is azt szeretném én is, ha ezt az _újrahasznosítási kultúrát_ vennék át tőlük mások is.


Aszteroidabányászatnak javaslom, olvass utána, mert alapvető tévedéseid vannak. :) Egyrészt, az űrben - legalábbis itt a Naprendszer belső vidékein - elég egyszerű energiához jutni napelemekkel, szóval ez nem gond. (És itt jelezném, hogy ez _NEM_ zárja ki az előbb említett újrahasznosítási kultúra terjesztését. Ez is fontos, meg az is. Előbbi a tisztaság és a környezetvédelem miatt, utóbbi meg azért, mert ugye egyrészt fogynak a földi készletek akkor is, ha újrahasznosítunk és másrészt azért is, mert csak újrahasznosításból nem lehet fedezni minden nyersanyag-szükségletet.)

És amint írtam az előbb is, elkezdeni tényleg drága, de ha már a helyükön vannak a dolgok, akkor lényegében maguktól mennek, csak karbantartani kell őket. Aszteroidákban pedig van minden, amit csak akarsz, még arany és egyéb ritkaságok is, pl., és nem csekély mennyiségben.


A technika pedig fejlődik, méghozzá egyre gyorsabban, ez egyszerű tény. Megint csak azt tudom mondani, hogy ha nem hiszed, járj utána. Baj tényleg csak az, hogy veszettül lassan kerülnek át az újdonságok a gyakorlati alkalmazásba. Az akkuk, pl., ha már említetted őket, nekem is szívfájdalmaim e téren: évekkel ezelőtt olvastam már olyan akkukról (és nem csak elméleti fejtegetésként, hanem úgy, hogy ténylegesen összeraktak valóban működő prototípusokat), amelyek tényleg szó szerint pillanatok alatt feltölthetőek és sokkal, sokkal többet bírnak a jelenlegieknél, de mégis, ezek a mai napig nincsenek sehol kereskedelmi forgalomban. És hogy miért, annak az okát már te is megírtad korábban: gazdasági érdekek ütközése, politika, stb. Ez a mocskos része a dolognak.

Viszont a technika attól még fejlődik, hogy nem használják. Lehet, hogy egyes területeken nem olyan gyorsan, mint szeretnénk, de másutt meg gyorsabban, mint valaha is reméltük volna. Ez már csak egy ilyen dolog. Ezért is mondom már sokadjára, hogy a technológia a kulcs - de tényleg csak akkor, ha használják is. És jelen helyzetben pont ez a gond: hogy hiába van, nem használják. Ezen kell változtatni.


Sokan lesajnálták már a technikai fejlődést, mondták, hogy úgysem, meg soha, meg hülyeség, és lám, akik ilyeneket mondtak, azokat mára mind körberöhögjük, mert rég megvalósult minden, amit lehetetlennek tartottak - és ugyanígy körbe fogjuk röhögni a jövőben a jelen tamáskodóit is. A technika eleve a folyamatos fejlődésről szól, máshogy nem is lenne értelme. Csak - sokadjára mondom - használni is kell.


Szóval, még egyszer, utoljára az abszolút egyértelműség kedvéért:


- MAXIMÁLISAN PÁRTOLOM A TISZTASÁGOT, ÚJRAHASZNOSÍTÁST, KÖRNYEZETVÉDELMET

- ÉS _EZZEL EGYÜTT_ A FOLYAMATOS FEJLŐDÉST, EGYRE TISZTÁBB, HATÉKONYABB ÉS FEJLETTEBB ELJÁRÁSOKAT

- !!!!!ALKALMAZÁS, ALKALMAZÁS, ALKALMAZÁS, ALKALMAZÁS ÉS ÖTÖDSZÖR IS ALKALMAZÁS!!!!!

2013. júl. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Olvasnivaló:

[link]

[link]

2013. júl. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!