Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A holland minőségi fű károsabb...

A holland minőségi fű károsabb, vagy a partydrogok?

Figyelt kérdés
A holland fű-nek mik a kárai és a különböző partydrogoknak, pl: kati, 4mac, speed stb..?
2013. júl. 7. 22:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Gondolhatod, hogy a partydrogok károsabbak, hisz nagy részük mind szintetikus, hacsak nem az összes. A jó öreg fű nyomába sem ér egészségrombolás szinten. :))
2013. júl. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én nem értek hozzá, nem is érdekel de barátom ezekkel a partycuccokal teszi tönkre magát.

És olvasttam a fűről, h jobb és 'egészségesebb'.

Drágáb de jobban megéri.

Barátomat akarom ezekrol leszoktatni..

Ősok ilyen bogyót meg porokat eszi issza szivja fujja :D

Meg valami herbált is.

Köszi a választ megy a zöldpacsi :D

2013. júl. 7. 22:55
 3/12 SimkoL ***** válasza:
100%

Mint öreg, kiszolgált rendőr: inkább 100 füves cigi, mint egy szintetikus sz@r.

A pályafutásom alatt sok mindennel találkoztam - bár mai napig is elítélem és nem a szakmám miatt - de ha nagyon 'muszály' akkor inkább a füves cigi.

2013. júl. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A szintetikus partidrogok, főleg a design változatok minden preventív túlzás nélkül életveszélyesek. Az előállítónak a leghalványabb sejtése sincs a potenciális hatásokról, ez a kérdés nem is érdekli őket.
2013. júl. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Ha már össze kell hasonlítani.

A szintetikus cucc összetételéről semmit sem tudsz, és az ilyen előállítók sem túl gondosak. Ergo a hatásuk kiszámíthatatlan, ezért azonnali és megállapíthatatlan életveszélyt jelentenek. Lehet hogy százszor meg se kottyan, de sohasem tudhatod, nem a következő lesz-e az utolsó.

A fű természetes anyag, elég jól ismerik az összetételét. Abban is lehetnek trehány előállítók, de sokkal kisebb a lehetőségük a tévedésre, ráadásul - már csak pénz miatt is - lefelé tévednek (könnyebbet szívsz, mint amire fizettél). Viszont van egy olyan kellemetlen tulajdonsága, hogy függővé tesz. Az emberek nem egyformák, így a függőség sem az, de van, bárki bármit állít. Ha képes vagy továbbgondolni, könnyen rájöhetsz, hogy bekövetkezik az az idő, amikor már nincs visszaút (vagy csak nagyon komoly szakmai segítséggel, igen hosszú idő alatt, kegyetlen szenvedések árán).

Tehát minden azon múlik, mit választasz, normális életet, bizonytalan de gyors halált, vagy hosszú szenvedés végén a halált. A te döntésed, mindenki más csak tanácsot adhat.

2013. júl. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Úgy látom nem sok "szakmabeli" van itt :)


Életem során kipróbáltam már sokféle tudatmódosító anyagot. Voltak ezek között partydrogoknak nevezett szerek is. Mindig megbizonyosodtam róla mi is az. például az MDMA (extasy) eltűnt a piacról. Helyette mindenféle új anyag van. Az MDMA réginek mondható, hiába szintetikus (mint mondjuk a gyógyszerek nagy része), farmakológiai adatai ismertek, hosszú és rövidtávú hatása is ismert. Az új szerekkel az a gond, hogy rokonvegyületek. Például fogták az MDMA molekulát, itt-ott módosítottak rajta, hatása hasonló, de mégsem ugyanaz. farmakológiai adat nincs róla, sem rövid, sem hosszú távú hatásuk nem ismert. Egyébként kerültem a szintetikus szereket, csak kipróbálásképpen fogyasztottam, felmértem, hogyan hat a szervezetemre stb. Baj esetén felírtam a karomra alkoholos filccel az alábbiakat: fogyasztott anyag neve, mennyisége, iddeje, fogyasztás módja. Mivel új anyagról volt szó, fő a "biztonság". Soha nem szórakozási céllal fogyasztottam, egyéb oka van, de az nem tartozik a kérdéshez. Ezek a szerek növelik a vérnyomást, gyorsítják a szívverést. Fogyasztáskor ügyelni kell a víz bevitelre. A balesetek szinte mindegyike azért történik, mert a fogyasztó személy nem ismeri a szert, nem ismeri a teste reakcióit a szerre. Az ilyen szerek túladagolása ritkának mondható. Általában kiszáradás vagy "hőguta" okozza a bajt.

A minőségi fű nem a származás helyétől függ. Otthon is tudsz termeszteni minőségi füvet, ha értesz a botanikához. Ezeket a THC tartalmuk miatt nevezik "minőségi" füveknek. Rengeteg fajtáról lehet hallani, mindenféle fantázianevekkel, holott összesen 2 fajtából indult az egész, mai napig ezen 2 fajta keresztezését nemesítik tovább. Ez a 2 fajta a Cannabis Sativa és a Cannabis Indica. Hatásuk kicsit eltér egymástól, mindkettőnek megvan a maga jellegzetessége. A szervezetet használat során nem terheli meg úgy, mint a partydrogok, de hosszútávon károsabb lehet (ez függ a fogyasztás módjától). A partydrogok elég gyorsan ürülnek a szervezetből, nyomtalanul, míg a kendert évek múltán is ki tudják mutatni. A történelemben nincs feljegyzés arról, hogy valaki közvetlenül a túladagolásba halt volna bele. Fizikailag lehetetlen a THC-t túladagolni, ha kenderből nyerjük. Egy átlagos embernek kb 2,5-3 kg-t kellene 24 óra alatt elszívni ahhoz, hogy a túladagolási szintet elérje. Ártalomcsökkentés szempontjából csökkenő sorrend:


-Megtekert cigi: A papírt is elszívod

-pipa: itt már nincs papír, de az anyagban lévő karcinogének bejutnak a szervezetedbe.

-Vízi pipa: a víz csökkenti a karcinogének mennyiségét. Másrészt a hideg víz csökkenti a füst térfogatát, így egy szívással nagyobb mennyiség jut a szervezetbe.

-Vaporizer : Ez a szerkezet csak a THC aktiválódási szintjéig melegíti a szert, ennek gőzét inhalálva minimálisra csökken a káros anyagok bejutása.

-Vaj és ebből készült étel (süti) : Ez a legkevesebb káros anyag bevitelt biztosítja.

Tévhit:

Azzal, hogy valaki lenntartja sokáig, csak a karcinogén és egyéb káros anyagok bevitelét növeli. A THC 1-2 másodperc alatt felszívódik.


A marihuana rövid és hosszú távon is kevesebb kárt okoz a szervezetben, mint az alkohol. Addiktivitás szempontjából az alkohol a durva drogok közé sorolható. Megvonás esetén erős fizikai tünetekkel. Ezzel szemben a THC nem okoz fizikai függőséget.

2013. júl. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

A pszichés része lemaradt...


A partydrogoknál ilyen nem nagyon fordul elő.

A fű pszichedelikum, mint a legtöbb természetes kábítószernek minősülő anyag. Hatásuk hosszan tartó és ha nem tetszik, nincs kiszállás. Ez az úgynevezett bad trip. A "nyugati civilizációban" fordul ez elő. Egy dél-amerikai törben élő ember másképp látja a világot. Neki természetes, hogy vannak természetfeletti lények, amik felett nincs hatalmuk, úgymond ki vannak szolgáltatva a szellemeknek. Nem félnek a haláltól sem, az is az élet velejárója. A nyugati civilizációban ez másképp van. Az bad tripek a félelmeinkből jönnek. Legtöbb esetben az ismeretlentől és a haláltól való félelem az oka. Mentális "problémák" esetén fogyasztása nem ajánlott. Tapasztalt személy észleli azt, hogy egy badtrip felé közeledik és tud tenni ellene. Ennek több módja is van, a legnehezebb az, ha belemész és átviszed magad rajta. Ha átértél, rájösz, hogy nincs is mitől félned, az adott félelem soha többé nem jön elő az életedben. Ehhez viszont hatalmas önismeret szükséges. Ugyanez lejátszódhat fordítva is. Tapasztalatlan utazó maradandó pszichikai problémát idézhet elő magának.

Régen, míg némely szer legális volt, nagy sikerrel alkalmazták 1-2 mentális betegség esetén. Ilyen szer például a lizergsav-dietilamid (LSD). Sokat kísérleteztek ezzel a félszintetikus szerrel a pszichológusok, nagy sikereket értek el, aztán betiltották és abbamaradtak a kutatások. Egyébként a Cluster fejfájás legjobb ellenszere. Jelenleg tiszta oxigénnel enyhítik, de az is kb másfél óra múlva használ. Az LSD szinte azonnal. Érdekes, hogy egy olyan szer, aminek nem nagyon ismerik a hatásmechaniznusát, orvosság egy olyan betegségre, amit nem tudják hogyan és mitől alakul ki.

Szóval a kender is ide sorolható, csak enyhébb pszichoaktív tulajdonságokkal.

2013. júl. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen!

Mindenkinek repült a zöld pacsi! :D

2013. júl. 9. 22:18
 9/12 anonim ***** válasza:

Remélem, senki nem gondolja, hogy ha itt legalizálnák a füvet, akkor hirtelen mindenki legális, "holland minőségi" füvet szívna.


Mint ahogy jelenleg is mindenki kubai dohányt fogyaszt, a csempészett cigi meg a kutyának sem kell.

2013. júl. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"...mindenki kubai dohányt fogyaszt, a csempészett cigi meg a kutyának sem kell."


Nem tudom hol élsz kedves válaszoló, de itt eléggé virágzik az "üzlet."

Igaz, egyre nehezebb áthozni az ukrán határon, de vannak olyanok, akik megoldják.

2013. júl. 17. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!