Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biológia! Hogy lehet az hogy...

Biológia! Hogy lehet az hogy nem tudják kiirtani a szúnyogokat?

Figyelt kérdés

vajon pl németországban is szenvednek tőlük?

van olyan módszer is ami hatásos? itthoni alkalmazások miért drágák és hatástalanok?

lehetséges valamivel a kertemet teljesen szúnyogmentesítani (bár az utcán akkor is összecsínek)



2013. júl. 8. 06:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem lehet.


És amúgy is hatalmas károkat okoznánk vele, ha teljesen kiirtanánk őket.


Az a legnagyobb probléma, hogy célzott rovarirtó méreg nincs. Olyan van (amit most is használnak, ami egészen konkrétan nem is méreg, a szaporodásukat akadályozza) ami LEGINKÁBB a szúnyogokra hat.


Csak megint az a baj, hogy egy rendkívül komplex rendszerbe avatkozunk bele. A szúnyogok rengeteg állatnak táplálék, és hiányuk hatalmas űrt okoz a táplálékláncban. Ha a szúnyogok kevesen vannak, elfogynak az őket fogyasztó állatok - ergo a következő szúnyoghullám sokkal-sokkal erősebb lesz, hiszen kevesebb természetes vadászuk van.


Arról meg nem is beszélve, hogy a szúnyogirtó anyagok teljes hatását nem is ismerjük. Könnyen lehet, hogy egyéb rovarokra is hat - ami lehet, hogy neked most öröm, de később meg közel sem lesz az...


A leghatásosabb módszer a helyi védekezés - könnyű, de hosszú ujjú ing, vászonnadrág, arcot, kezet pedig bekenni szúnyogriasztóval, citromfűolajjal - esetleg muskátli levéllel (mi gyerekként ezt csináltuk) - és természetesen jól záró szúnyogháló. Nem egy hatalmas összeg.


A szúnyogokat meg felzabálják rövid időn belül úgyis :D

2013. júl. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%

Mert nem is akarják!!!!


Ugyanis a szunyogok rengeteg állatnak táplálékai, ha kiirtanák, akkor rengeteg madár, stb is kipuszulna.


Mellesleg Németországban eleve nem divat semmiféle állatot kiírtani, ott a természetet VÉDENI szokták.

2013. júl. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Vízparti településeken az elmúlt években szokták irtani a szúnyogokat vegyszerrel (repülőgépről), pl. a Duna mentén és a Balatonnál is. Ettől nem pusztul ki az összes, de lényegesen csökken a számuk. Nálunk mostanában permeteztek néhány alkalommal, de így is elég sok szúnyog van, gondolom, az árvíz miatt.


A kertedből nem tudod teljesen eltávolítani őket, legfeljebb füstölőkkel vagy egyebekkel próbálkozhatsz azon a részen, ahol épp tartózkodsz.

Én minden lelkiismeretfurdalás nélkül agyon szoktam csapni őket, ha bejönnek a lakásba. (A legyeket és a pókokat is.) Nem tartok attól, hogy ez bajt okozna, mivel jelenleg _túl sok_ van; és ha életben hagynám őket, akkor még több lenne.

2013. júl. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Berta Wooster,


Az hogy egyet-kettőt lecsapsz, össze se lehet hasonlítani a vegyszeres irtással :D

2013. júl. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Tudom, Sir Butcher.

Pontosan azért írtam, hogy nehogy valaki azért ne csapkodja agyon a szúnyogokat otthon, mert azt hiszi, hogy attól fog felborulni a biológiai egyensúly.

A legyeknél hasonlóan: azokat is kifejezetten javasolt agyoncsapkodni, nem kell sajnálni őket.


Egyébként nem egy-kettő. Sok. :D

2013. júl. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szabóméhészet válasza:

ezt az egész szúnyogirtást azonnal le kéne állitani az okozott károk miatt.

az elmúlt 1hónapban már több méhészetből végeztek mintavételezést a szúnyogirtás miatti méhpusztulások miatt.nem elég hogy a csávázott napraforgó neonikotinoid anyagai,amit szerencsére végre betiltanak méhpusztulásokat okoztak,okoznak,még ezzel is veszélyeztetik a környezetet.

több mintavételezés történt már szúnyogirtás után annak megállapitására hogy mennyi hasznos rovar is elpusztul ezáltal.poszméhek,darazsak,kabócák stb.


a vegyszeres szúnyogirtás nem megoldás,a biológiai egyensúlyt kell helyreállitani,azaz pl a kipusztult békákat valahogy visszatelepiteni,mert ha sok béka van akkor kevés a szúnyog.

2013. júl. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

Hááát... Szerintem nagyon nehéz és hosszadalmas lenne a békapopuláció létszámának növelése. És ha lenne is erre konkrét terv (meg pénz), addig is kell valami a szúnyogok ellen. Az nem normális állapot, hogy pl. nálunk a Duna-parton egy-két perc alatt teljesen ellepik az ember karját a szúnyogok; pedig mint fentebb írtam, volt már permetezés.


Viszont a méheket sajnálnám.

Van egy szervezet, az Avaaz; áprilisban aláírtam az egyik petíciójukat, azóta küldik rendszeresen az újakat. Májusban indult egy aláírásgyűjtés a méhek érdekében:

[link]

Nem tudom, mennyire hatékonyak ezek a petíciók, de ha gondoljátok, terjesszétek a linket.


Konkrétan Magyarországon fogalmam sincs, ki az illetékes, akihez lehetne fordulni a problémával. (Azt viszont le se merem írni, hogy én mennyi reményt fűznék az országban szinte bármilyen probléma megoldásához...)

2013. júl. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!