Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kék rózsát tényleg lehetséges...

AlexMason kérdése:

Kék rózsát tényleg lehetséges csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Láttam valahol egy posztot arról, hogy lehet kék rózsát "csinálni", úgy, hogy egy fehér rózsát szárát tintába áztatjuk? Na már most, ez tényleg működik? Kék tinta jó, vagy legyen benne víz is?

Előre is köszönöm!



2013. júl. 11. 22:57
 1/5 Egy ork ***** válasza:

Igen, lehet. Hitelesnek mondható műsoron láttam. Bár ott öntöttek hozzá vizet is.

Meg félbevágták valamilyen módon óvatosan a szárát, az egyik felét kék, a másikat vörös festékbe'' mártották. Az pedig kétszínű lett..

2013. júl. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 acelsziv ***** válasza:

igen, így csinálják. elvileg minden fehér virággal működik.

Láttam már kék hóvirágot is.

2013. júl. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, lehet tintával is, vagy élelmiszerfestékkel is; nem töményen, hanem vízbe keverve.

Többszínű virágot is tudsz csinálni:

[link]

A leírást oldalt találod, vagy ezen az oldalon lépésről lépésre:

[link]

2013. júl. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek?


Megtudja valaki mondani, hogy körülbelül mennyi idő, mire felveszi a kék színt a rózsa?

2013. júl. 12. 14:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Ott van a második linken: 1 óra.

Az elsőn pedig az egyik kommentben azt írta valaki, hogy csak akkor működik, ha előtte nem volt vízben tartva a virág, mert akkor nem szívja fel a folyadékot.

Gondolom, ez nem azt jelenti, hogy csak vágás után közvetlenül lehet kísérletezni; inkább azt, hogy a virágnak már "elég szomjasnak" kell lennie.

Próbáld ki, aztán majd meglátod. :)

2013. júl. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!