Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek létezik az időutaz...

Szerintetek létezik az időutazás? Vagy párhuzamos univerzum?

Figyelt kérdés

Mert avval az elmélettel áltam elő hogy: (időutazás)


Einstein relatívitási elmélete szerint lehetséges, s a fizikai törvények se gátolják, csak kel egy technológia amellyel manipuláljuk a feketelyukakat, nem csak térben hanem időben is


Másik (párhuzamos univerzum):


minden ember által csinált cselekvés és történés, minden lehetséges végimenettel létezeik a párhuzamos univerzumokban, amely egy több szintű multiverzumot alkot



14/F



2013. júl. 14. 15:24
1 2 3
 11/23 anonim válasza:

novidad, kicsit bővebben ki tudnád fejteni?

Nem értem.

A villám attól még x időben fog becsapni. Nem fog a múltban és a jövőben is. Hiába megyek gyorsan vagy nézem egy másik helyről. Vagy tévedek?


Ha felgyorsulok, akkor meg miért tellene máshogy az idő?

Ezt kifejtenéd?

2013. júl. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

A testedet alkotó atomoknak meg kellene duplázódnia, ha vissza tudnál menni az időben. Ezek akkor is léteztek, csak szerteszét voltak szórva a Földön. Mivel a Föld légkörébe elég nagy mennyiségű kozmikus por is jut folyamatosan, elképzelhető, hogy egyik másik atomod még nincs is a Földön, ha visszamehetnél az időben.

Párhuzamos univerzumok abban az értelemben lehetnek, hogy azok teljesen mások, mint a mienk.

Ahogyan vannak más Naprendszerek, Galaxisok, úgy a mi univerzumunkon kívül is lehetnek objektumok az igazi Világegyetemben, amely sokkal nagyobb lehet, mint gondoljuk és ennek az ősrobbanással kialakult világunk csak kis része. Persze ez csak egy gondolat, nem látunk odáig.

2013. júl. 15. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom és nem tudom.

G.

2013. júl. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Az időutazás irreális fikció. viszont másik univerzum létezhet, hisz a természet ismétli önmagát az atomi állapottól egészen a gigantikus méretig- vagy is ha létezhet egy nagy darab vas sok sok atomból összeállva vagy léteznek vegyületek több különböző atom füzéreként, akkor épp igy elképzelhető egy gigantikus univerzumi füzér"
2013. aug. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Ha felgyorsulok, akkor meg miért tellene máshogy az idő?

Ezt kifejtenéd?"


Hosszú, de írja a wiki:

[link]

2013. aug. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

tzolko- Ez valóban egy paradox feltevés Einstein részéről.


De attól tartok hogy csak matematikailag jön így ki, hogy az egyik iker csak 15 évet öregszik a másik viszont aki itt marad 25 évet.A biológiai idő nem hiszem, hogy így működik-- legfeljebb az óraszerkezet a naptár.


ez ahhoz hasonló mint amikor azt írják a régi írásokban, hogy Noe 600 évet élt egy utána következő 400 aztán 200 körül majd 160 stb.


Ha elfogadjuk azt hogy az ókori embereknek is elég pontos volt a naptáruk, hisz a megélhetésükhöz fontos volt az évek beosztása-- akkor csak arra tudok logikailag gondolni, hogy akkor se volt több biológiailag egyik se több mint korunkban egy 60-70-80 éves, viszont gyorsabban forgott a Föld a tengelye körül, és gyorsabban körbe járta a Napot, mert a Nap gyengébb volt a föld kisebb volt és gyorsabb mozgású mint korunkban vagy is rövidebbek voltak a napok, és rövidebbek voltak az évek.


Ha viszont ez így van a biológiai évektől függetlenül az űrhajóban vagy több évnek kellett volna eltelnie, vagy épp a fénysebesség megközelítése miatt, egyáltalán nem lett volna idő, és megsemmisült volna.

2013. aug. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Szerintem létezik mind2.

Időutazásról több történet is van, itt olvastam párat

global-mystery.blogspot.hu/search?q=id%C5%91utaz%C3%A1s

Meg a dimenziós dologról láttam egyszer valami műsort a tv-ben; hogy villogott valami cucc, mert nem tudta eldönteni, hogy melyik irányba menjen; és akkor így két lehetőség, két alternatíva között ugrál. Ezt nem tudom elmagyarázni, nem is emlékszem pontosan, hogy hogy volt. Valami generátoros izé:D:D:D Hogy ment menne talán áram, és akkor nem tudta eldönteni.

2013. aug. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Kérdező ezt írtad--"""minden ember által csinált cselekvés és történés, minden lehetséges végimenettel létezeik a párhuzamos univerzumokban, amely egy több szintű multiverzumot alkot."""


Nem feltétlenül igaz a párhuzamos világok, ez inkább fikció.

Azért se igaz, mert a földi mostani élet nem az első élet volt-- az első elpusztult-- ja nem pusztult volna el, akkor ma teljesen más lenne a világunk.


az viszont elképzelhető hogy hasonló agyag összetételű, viszont sokkal nagyobb bolygón, esetleg ember méretű termeszek uralkodnak. az élet ismételheti magát ha a feltételek adottak-- de az még nem párhuzamos világot jelent csak szintén élővilágot- a véletlenek összjátéka.

2013. aug. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
50%

17/ írtad--Időutazásról több történet is van, itt olvastam párat


Persze hogy van több írás és film is hisz ja valamiben nagyon jó az ember, az a fantáziálás.


De az hogy mi fog történni akkor ha valóban útra kell az akkor fog eldőlni csak! Remélem nem fog tragédiába torkolni!

2013. aug. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
De #19-es!:) Mami:):) Ezek jók!! Tök izgisek, és én el tudom képzelni róluk, hogy megtörténtek. volt még egy olyan is; hogy volt vmi katona, és tök sebesült volt meg minden, és akkor elvették a személyijét, és akkor 2008-ban csinálták, pedig 1900 valamennyi volt még csak, és színessel volt nyomtatva; pedig akkor még állítólag nem is tudtak színeset nyomtatni. Azt vagy itt csiribusz.freeblog v itt csiribuszerdekessegek láttam:) Tök izgisek, és szerintem hihetőek:) Számomra legalábbis:):)
2013. aug. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!